Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Problem z rozdzielczością

Polecane posty

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej, kiedy ustawiam rozdzielczość na full hd to prawa strona i lewa wychodzą poza ekran i nie widać ich. Nie wiecie jak to naprawić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w menu monitora czy nie masz autoconfiga, jesli nie to recznie ustaw szerokosc i wysokosc ekranu

jesli masz tv zobacz w menu czy nie masz opcji "pokaz wszystkie piksele"

jesli to nie pomoze i masz geforca, mozesz wejsc w panel nvidii->wyswietlanie->dostosuj rozmiar i pozycje pulpitu->zmien rozmiar pulpitu i voila

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam autoconfig ale on tu nic nie daje. Pozatym co mi da przesuwanie ekranu jak opcje są ustawione na standardowo czyli tak jak powinno być. Niepotrzebnie intalowałem te sterowniki. Monitor jest panoramiczny jak coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze możecie mi poradzić z tym problemem?? Kiedyś tego nie było. Czy sformatowanie dysku pomoże?? Próbowałem odinstalować sterowniki i zainstalować drugi raz ale to nic nie dało. Nie wiem od czego tak się stało. Niby doszedłem do tego jak przywrócić obraz w rozdzielczosci full hd do normalnego stanu, ale po pierwsze tapeta była z mniejsza nie na cały ekran, a po drugie chce tylko żeby full hd było w grach bo na pulpicie wole mniejszą. Więc po powrocie do tej mniejszej rozdziałki obraz w full hd wrócił do tego rozciągnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się naprawić tego problemu i nie będę mógł normalnie grać na full hd w gry?? Bo sprawdzałem dwie i ten problem jest taki sam. Tak jakby obraz był o wiele większy niż monitor. Nie wiem co jeszcze można zrobić, wydawało mi się że format tutaj rozwiąże sprawę ale nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomyślał o tym że autor może nie mieć wcale monitora Full HD.Podaj model monitora to się dowiemy.

ale pisal ze mu dzialalo full hd, po zainstalowaniu sterownikow juz nie

jesli po formacie instalujesz te same stery i nadal nie masz full hd to wina nieprawidlowych sterownikow wg mnie

bo raczej nic ci nie powinno sie przestestawic ustawien chipsetu monitora ;p albo ktos zrobil ci kawal i rozszerzyl monit, ale jak mowisze autoconfig stosowales wiec by przywrocilo do normy ;p

a probowales z roznymi sterownikami ? i moze znajdz do monitora jakies nowsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sterowniki mam http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-...-driver-pl.html

Obraz jest w rozdzielczość full hd jak też w mniejszej i jest poprostu nie ściśnięty. Może jest jakiś plik konfiguracyjny w komputerze?? Bo jedna osoba miała taki problem też i pisała na elektrodzie to jej polecili żeby oddała monitor do serwisu. Ale czy wtedy naprawią??

Jak obraz zcisnąć ?? Bo w opcjach jest tylko zmian położenia w prawo lewo itp a jak zrobić żeby nie był taki rozciągnięty. Czy to wada samego monitora??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, po formacie zainstalowałem sterowniki te które były na płytce i wtedy też już problem występował. Mogę jeszcze raz spróbować to zrobić ale nie zmienia faktu bo obraz jest rozciagnięty na początku kiedy system startuje i widać nazwę płyty głównej wtedy też widać błąd w rozdziałce. Wydaje mi się że problem pojawił się ot tak poprostu, wcześniej nawet po zainstalowaniu tego sterownika wszystko było w porządku a dopiero jakiś czas temu to się stało. Nie wiem może monitor się zepsuł i muszę oddać go do naprawy tylko czy gwarancja jeszcze jest aktualne bo tego nie wiem :P

Odinstalowałem sterownik, wtedy nawet 1024x768 było rozciągnięte. Zainstalowanie jego dało tylko to że mogę normalnie pracować w tej rozdziałce. Kurde żeby jeszcze full hd normalnie było widać reszta mogłaby być popsuta :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie mam jak zobaczyć czy na innym będzie działać, ale wydaje mi się że też będzie ten sam problem. Nie wiem czy poprostu monitor się popsuł i dlatego tak jest czy coś w ustawieniach nie tak. Ale skoro obraz nie jest taki jak powinien kiedy startuje system to znaczy ze na innym też tak będzie. Napisałem jeszcze do nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziska nie w pełni ale udało mi się ustawić obraz tak żeby było wszystko widać. Fakt tapeta jest mała na sierodku ekranu tylko ale mniejsza o to. W opcjach nvidia panel tam gdzie się ustawia rozdzielczość jest opcja Dostosuj i w następnym okienku Utwórz rozdzielczość dostosowaną i tam ustawiłem na CVT. Ja myślicie to jest ustawienie niestandardowe ale dlaczego ono działa poprawnie??

Odpisali mi czy mam sterowniki do tego monitora kurde nawet nie wiedziałęm że takie są. Tylko nie mogę na stronie producenta je nigdzie znalezdzi. Może wy wiecie gdzie ??:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...