Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Pitbull (2005-2008)

Polecane posty

pitbullr.jpg

Serial sensacyjny "Pitbull" jest debiutem reżyserskim Patryka Vegi, który zasłynął, chociażby dzięki dokumentowi "Prawdziwe psy". To właśnie na kanwie tego serialu dokumentalnego powstał "Pitbull" oraz w dużej mierze charakterystyka głównych bohaterów. Serial, który składa się z 3 serii ukazuje pracę oraz życiowe perypetie warszawskich funkcjonariuszy z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Głównej Policji (KGP). W serialu mamy do czynienia z mrocznym światem zbrodni jakim są morderstwa, porwania dla okupu, narkotyki. W tym świecie nie obowiązują raczej żadne zasady. Bandyci są bezwzględni, a policjanci mają z reguły cyniczną naturę. W serialu zawarto również wydarzenia i sprawy, które znaliśmy tylko z pierwszych stron gazet i programów informacyjnych takich jak policyjna akcja w Magdalence, Parole, masakra w restauracji "Gama" itp:.

Obsada

Marcin Dorociński ("Despero")

Andrzej Grabowski ("Gebels")

Rafał Mohr ("Nielat")

Krzysztof Stroiński ("Metyl")

Janusz Gajos ("Benek")

Roma Gąsiorowska (Monika)

Paweł Królikowski (Igor)

Michał Kula (Barszczyk)

Michał Żurawski ("Łapka")

Hanna Konarowska (Renata)

Piotr Pręgowski (detektyw Ostrowski)

Reżyser i scenarzysta: Patryk Vega

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie przeoczyłem ten temat. Na dniach miałem robić temat właśnie tego serialu :icon_razz:

A ten sam w sobie jest świetny. Jest to jedyny polski serial kryminalny (prócz Fali zbrodni) który pokazuję pracę w wydziale zabójstw, w prawdziwy, czasami ostrym stylu. Nie ma ugrzeczniania, nie ma takiej sielanki jak w Kryminalnych, a jest prawdziwy świat, z idealnie odegranymi rolami. Na szczególne pochwały zasługuję Andrzej Grabowski, lecz cała ekipa trzyma poziom. Jedynie zgrzyty miałem trochę z grą Romy Gąsiorowskiej. Lecz kreacje Despera(Dorociński) Gebelsa (Grabowski) czy Nielata(Mohr) są zagrane bardzo dobrze.

Dla mnie szwankuje jedynie dżwięk na otwartych przestrzeniach. Bardzo, ale to bardzo słychać aktorów, poza budynkami. Trudno uwierzyć że serial ten stworzył reżyser, który wyprodukował "Ciacho"... Chyba przy kolejnych produkcjach lepiej dla Vegi, jesli będzie tworzył coś na gruncie tego co wyszło mu świetnie, czyli Pitbulla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek:

Ciacho, to jedna z najlepszych polskich komedii, jakie widziałem. :smile:

Kolega strasznie się podniecał tym całym Pitbullem. Twierdził, że muszę koniecznie obejrzeć. I rozczarowałem się. Możliwe, że właśnie przez to, że kolega narobił mi apetytu na nie wiadomo co. Serial jest poprawny, nie nudzi, ale też imo nie ma nic, co usprawiedliwia taki kult wokół niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zobaczyłem całą serię pierwszą na iplex rozpaczliwie szukam serii drugiej czy ktoś wie gdzie można zobaczyć (mam na myśli internet) choć może niedługo iplex dorzuci kolejny sezon jeśli nie to chyba zakupię bo naprawdę warto! Aktorzy w tym serialu po prostu przeszli samych siebie! Andrzej Grabowski mnie znany jedynie ze strony komedii (Świat Według Kiepskich) tutaj twardy glina który nie daje sobie w kaszę dmuchać. Krzysztof Stroiński (Daleko Od Szosy) ta jego ksywa Metyl taka niepozorna a nie da się ukryć moja ulubiona postać z serialu! Dorociński jako Despero też świetnie zagrał oraz Królikowski czyli Igor. Serial jest naprawdę wart choćby rzucenia na niego okiem wydarzenia w poszczególnych odcinkach bardzo interesujące niektóre oparte na prawdziwych wydarzeniach (Lincz czy tych dwóch gachów na rozkaz matki...) No serial jest taki no... prawdziwy i między innymi dlatego go lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem pierwszą cześć Pitbulla w Empiku i twojemu apetytowi na drugi sezon się nie dziwię :tongue: Aczkolwiek jeśli chodzi o klimat, trochę z niego ubyło choć ciągle go dużo w 2 części. Na plus drugiego sezonu można zaliczyć większą różnorodność śledżtw. Ja rozumiem ze pierwszy sezon jest skupiony jedynie na próbie złapania Saida, ale poprostu czynów jakie on mógłby popełnić jest za mało. Są świetne sceny "przesłuchiwania" jednego ze współpracowników Saida, są machlojki z gangsterami jeszcze wtedy 100% ćpuna jakim wtedy był Nielat, który w policjii jest tylko dzięki znajomościom i potrzebą wdrażania młodych do służby i wiele innych bardzo dobrych wątków. Najgorzej jest z trzecią serią. Tak jak pisałem wcześniej, widać brak głównego zarządzania Patryka Vegi w tamtym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...