Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Jak powinien wyglądać i co powinno się znaleźć w 200-setnym numerze CDA?

Polecane posty

Wielkimi krokami zbliża się kolejne ważne wydarzenie w dziejach CDA a mianowicie 200-setny numer. Jego forma czy treść powinna IMHO zdecydowanie odbiegać od standardowej zawartości zwykłych numerów. Bo jak to się mówi urodziny są co roku a takie okrągłe, pełne liczby tylko raz na 4 lata. Czyli taki "olimpijski" numer powinien wyciskać z siebie siódme poty i zadziwiać wszystkich swoją świetną kondycją. W historii CDA były świetne numery okolicznościowe np.98 i 100 wręcz wypełnione jubileuszowymi treściami. Były dobre tj. nr 50 i 4/06 (X-lecie) które miały to czego się człowiek po nich spodziewał i trochę więcej. Natomiast numer 150 wg mnie trochę zawiódł moje oczekiwania i nie chciałbym by to się powtórzyło. Dlatego dobrym pomysłem jest to aby czytelnicy mogli się na ten temat wypowiedzieć i zgłosić swoje uwagi czy życzenia (ale ROZSĄDNE). A rusza to tak wcześnie aby redakcja mogła ewentualnie uwzględnić realniejsze pomysły.

UWAGA - propozycje nie mogą dotyczyć pełnych wersji gier. Tego typu posty będą kasowane a osoby notorycznie ignorujące to zalecenie karane ostrzeżeniami. - dopisek Ghosta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno na pewno być mnóstwo publicystyki związanej z redakcją i redaktorami. 50 najlepszych gier w historii to trochę za dużo myślę że około 25 no i do każdej takie jakby GW od redaktorów ;) To by było coś. No a tak to jeszcze jakaś niespodzianka od redakcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądać? Nie mam specjalnego gustu graficznego więc i tutaj brak specjalnych wymagań :P Wiem, że ogólne, ale żeby nie było brzydko ;] Natomiast tekstowo na pewno liczę na publicystykę jak chociażby jak ekipa CDA patrzy na swoje dokonania, w przeszłość oraz - oby - świetlistą przyszłość ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW. Obowiązkowo. A tematem mógłby być zbiór 200 (bo dwusetny numer przecie) najlepszych gier od 1996 roku. Ale musi być z jajem, jak to drzewiej bywało. :) W marzeniach nie byłoby tam martina, bo IMO to koszmarny nudziarz z kiepskim poczuciem humoru (jak na styl to powinien prawować w KŚGry, tam takich drewniaków tylko mają...).

Co jeszcze? Dużo rysunków Marka Lenca, najlepiej z komentarzem autora i redaktorów. I recenzja Baldur's Gate 3 i Tormenta 2. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką okoliczność aż się prosi kilkustronicowy artykuł opisujący historię CDA, koniecznie wypełniony zdjęciami z redakcji, zarówno archiwalnymi jak i współczesnymi :)

O popieram! Jakbyście np. opisali poprzednie siedziby redakcji, albo pokazali zdjęcia dawne, może siebie albo komputerów :smile: itp. Taki skok w przeszłość byłby miły :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW wcale nie tak obowiązkowo, bo nie ma co wracać do przeszłości. Nawet jeśli była taka cudowna.

Na pewno proponuję jakiś miły dodatek typu TipsoManiak (jak ja bym chciał więcej rysunków Marka Lenca! :biggrin:), tymczasowo dość więcej stron do poczytania... Może być i wspomniana historia CDA oraz najlepszych "pełniaków" lub gier w ogóle :smile:

Ale nie licząc tych życzeń, chciałbym po prostu dostać coś, co spowoduje opad szczęki, jaki niestety ostatnio nie został u mnie wywołany przez zawartość pisemka. Przy okazji, "pełniaki" zaliczyły niedawno taki wzlot (np. Cryostasis, King's Bounty), a zaraz ponowny upadek. To sugeruje, że również tu można by się pokusić jakąś zmianę :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał:

1.Jakąś Megagigahiper recenzję wybranej gry.

2.200 stron :tongue:

3.Obszerny tekst o historii CDA...

4... i jakiś o historii gier PC

5.SuperTipsomaniak

6.Kultowy film na osobnym DVD

7.Zdjątko Smugglera :geek:

Ech marzenia :rozpacz:...

...no ale za dwanaście dni Kwiecień :klaszcze:!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inicjatywa !

Popieram podejście historyczne (jakaś retrospekcja jak to się zaczęło, punkty zwrotne, trudne decyzje itd.).

Chętnie poczytałbym ramowy plan dnia każdego z redaktorów (pewnie Naczelny też :tongue: ). Po prostu nie mogę sobie wyobrazić pracy recenzenta.

Projekcja numeru 300 ! Jakie gry w nim się znajdą, jacy będą recenzenci i na jakim sprzęcie będą, przepraszam za określenie, pracowali :wink: To by mogłoby być z jajem !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Na okładce powinny być okładki innych urodzinowych numerów. Może jakaś mozaika ?

Po drugie. Powinien znajdować się artykuł o historii CDA i to długi artykuł na co najmniej 4 strony ?

Po trzecie. Artykuł o najlepszych grach.

Po czwarte. Skany archiwalnych urodzinowych numerów CDA na płycie.

Po piąte. Żeby było dużo dodatków w worku i ,że jak będę go brał go ręki to ,żeby był ciężki :wink: (tipsomanika, plakacik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chętnie poczytałbym o wszystkich redaktorach, jacy mieli okazję przewinąć się przez CDA. I pisząc 'wszystkich' mam na myśli absolutnie wszystkich - licząc od pierwszego numeru do 200. :) Nie wiem, jakiś krótki opis, anegdotki, co się teraz z nieobecnymi dzieje - coś w tym guście. Dałoby radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Retrospekcje wszystkich "dziesiątkowych" gier.

2. Recenzję jednej, zdaniem redaktorów najlepszej, ale z punktu widzenia teraźniejszego gracza.

3. Tekst o pierwszych dniach pracy wszystkich redaktorów.

4. Tak jak pisał towarzysz Tobilp 200 stron.

5. Jakieś "CDA w pigułce" czyli historia CDA.

Jak sobie przypomnę to będę dopisywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ten numer powinien być naprawdę gruby :) 200-240 stron to mogłoby być naprawdę coś :)

Tekst o historii CD-Action z perspektywy innych magazynów komputerowych oraz prasy zagranicznej - co sądzą o piśmie redaktorzy i czytelnicy największych europejskich magazynów branży komputerowej (coś takiego podobnego do tekstu z numeru setnego). 100 Najlepszych gier zrecenzowanych w tym czasie (tylko 100, bo 100 poprzednich było już opisanych w numerze nr 100...).

Tak widziałbym 200 numer mojego ulubionego czasopisma :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo do czytania - 2x większy numer :PPP

Ja to bym proponował zrobić dłuższy filmik - o pracy w redakcji.

I żebyście wprasowali 300$ banknot w każdy numer

Co do pełniaków nie boje się :P - może będzie na odwrót; gazeta będzie dodatkiem do płyty.

Plakaty i tak wyrzucam, więc nie potrzebne, a jak numer będzie x2 to wybacze brak tipsomaniaka ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcja numeru 300 ! Jakie gry w nim się znajdą, jacy będą recenzenci i na jakim sprzęcie będą, przepraszam za określenie, pracowali :wink: To by mogłoby być z jajem !

To może być świetne. Czytam CDA od jakichś 10 lat i szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie podobnego tekstu.

Dużo do czytania, 200 stron brzmi dumnie (jak za Starych Dobrych Czasów).

Płyty w ogóle może nie być xD - ewentualnie jakieś archiwa, skany, zdjęcia z redakcyjnych popijaw :D, może nawet jakieś dema starszych gier - czyli "jak to się grało na przestrzeni lat"; każdy rok reprezentowany przez 1-2 demka.

Okładka - tak jak ktoś wyżej napisał - mozaika byłaby super.

Porządny, długi wstępniak (to co teraz jest, to kpina, nie wstępniak, moim skromnym zdaniem), większe AR i NL. I gdyby jeszcze w AR zastosowano layout sprzed numeru setnego (wiecie, kupa zbitego tekstu na takim pomarańczowym tle), to i klimat by wrócił :D Och, aż się rozmarzyłem.

Tipsomaniak - ok, tylko co do niego wrzucić? Bo wszystko już było - historia CDA, przegląd najlepszych gier "wszech czasów", konsole, solucje etc. Za to nie obraziłbym się za jakiś bardziej "materialny" gadzet np. myszka (taka za 5 zł xD) z logo CDA :D

EDIT: Teraz przyszedł mi do głowy pewien pomysł na artykuł, w sam raz do jubileuszowego numeru. "Najbardziej obciachowe gry" Takie, które kiedyś nawet Wam się podobały, ale w życiu byście się do tego nie przyznali. Oczywiście, nie musicie wymieniać imiennie, kto w co grał, może być ogólnikowo - wątpię, by ktoś chciał się oficjalnie przyznać, że nałogowo grywał w Maluch Racera czy inny Symulator Farmy xD Chyba, że takich sytuacji w redakcji nie było, ale w to nie wierzę....:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość określoną i wyraźną wizję jak powinien wyglądać ten szczególny numer. Wiem, że brzmi to trochę pyszałkowato, ale chciałbym to przedstawić i poznać opinię kogoś z redakcji. W 200-setnym numerze powinny być zawarte najlepsze elementy ze wszystkich numerów jubileuszowych, które ukazały się na przestrzeni lat. Czyli:

1. Na okładce powinien być napis podobny jak w nr 7/00 (50) lub 4/10 (176) np. HIT 200 NR CDA albo coś w tym stylu.

2. Na samej okładce mogły by być reprodukcje okładek (jak w nr 4/01) albo pojedynczy dobry art. Ideałem jest nr 4/03 - tylko logo i art z Unreala II, reszta prawie się nie liczy. Dobre są też okładki np w nr 12/09 i 12/10. Ale tutaj efekt psują napisy z tytułami i info o zawartości numeru (lepiej by to na folię przenieść a okładkę zostawić "czystą").

3. Grzbiet powinien być srebrny lub złoty a nie biały. Powinien się wyraźnie odcinać od reszty kolekcji.

4. Dłuższy wstęp od Mac Abry też powinien być. Bardzo lubię te jego spojrzenia w przeszłość.

5. Koniecznie powinna być trzecia część tekstu "CDA -(His)STORY". Ostatnio zatrzymano się na X-leciu a przez 6 lat masę się wydarzyło. Tak jak w setnym numerze przydałyby się ciekawostki i spojrzenia nieco z boku.

6. Także lista kolejnych 100 wielkich gier o których pisano w tych ostatnich stu numerach. Niech to będzie podobnie jak w 6/04 - po koleji, uporządkowane i numer CDA w którym była recka. A nie taki groch z kapustą jak w Spec/10.

7. Niech wróci też lista Asów.Tym razem tytółów które dostały 10 było mniej niż 21.

8.Powinny być reprodukcje 100 okładek. Można by nawet ogłosić konkurs na najlepszą okładkę z tych 200 miechów. Ale tu już redakcja niech decyduje.

9. Chciałbym też znowu poczytać o tajemnicach redakcji redakcji. Bo nie zanosi się u was na przeprowadzkę.

10. Musi być reportarz o ekipie, zwłaszcza że tyle nowych twarzy w redakcji. IMHO najlepszy był spacer z Qnikiem po redakcji z nr 4/03 albo charakterystyki redaktorów z nr 4/04. Bo te z 4/09 były zbyt żartobliwe i miały mniejszą wartość informacyjną.

11. Jeśli będzie Tipsomaniak z 3 częścią kompendium AR to niech listy będą przedstawiane chronologicznie. Łatwo jest wtedy sięgnąć po orginalne AR i zobaczyć cały list a nie pocięte przez SMG fragmenty.

12. Jeśli będzie plakat to niech będzie poziomy i w rządkach niech będzie wszystkie 200 okładek. A na nich duży napis CD - ACTION. Bo na plakacie z nr 4/07 było ich za mało.

Tyle moich pomysłów. Wiem, że dużo ale bardzo zależy mi by 200-setny numer był najlepsiejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zbliża się jubileusz i to jeszcze tak szczególny, to grubo go trzeba obchodzić, co by się dobrze CDA dalej darzyło. Znaczy: jak najgrubiej. Duże, obszerne recenzje, jeśli redaktorzy chcą popuścić wodze, niech dostaną dodatkowe miejsce. To samo przy publicystyce, pomysłów pewnie już macie dużo, ale niech to będą długie, dłuuugie, dłuuuuuuuuugie teksty. Na kilka stron, 3-4, a nie tak chudziutko na dwie.

Jakiś fajny plakat powiązany z CDA. Były już pomysły mozaik ze wszystkich numerów, ja zarzucę nieco inny. Może by tak zbiorowe zdjęcie całej ekipy redakcyjnej? Smuggler z abażurem na głowie, niech będzie.

Osobiście przeczytałabym chętnie wypowiedzi redaktorów, co sądzą na temat całej historii CDA, co wspominają najlepiej, a co zaszło im za skórę, w jaki sposób widzą dalszą przyszłość pisma, co chętnie by zmienili, a co nie itp. itd. Czyli co redaktorzy CDA sądzą o CDA.

Pojawiają się pomysłu jubileuszowego GW, myślę, że fajnie było by połączyć formę GW z listą gier, które dostały 10/10. Co konkretnie i kogo ujęło w danej grze? Dajcie też głos malkontentom, niech pomarudzą, co dostało dychę na wyrost!

Może też coś o forum i stronie? Stały się one integralną częścią pisma, pozwalają się spotkać i podyskutować wielu czytelnikom CDA na wiele tematów, pogadać z redaktorami i pograć w kalambury. Troszkę historii, tego jak się rozwijały i przeniesienie Hall of Fame albo jej części, na na papier. Najlepsi z najlepszych o forum i forumowiczach. Wszak my też tworzymy CDA!

Tyle z mojej strony. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Artykuł o historii CD-A. To rzecz wręcz obowiązkowa i nawet nie macie mi się co pokazywać w kiosku jak go nie napiszecie. :)

2. Parę minifelietonów od redaktorów o tym jak to ciepło wspominają te 200 numerów i w ogóle. :)

3. No i tak ogólnie sporą dawkę publicystyki bym prosił. Dobrze by było zarzucić jakieś przewidywania na przyszłość o tym jak to CD-A może wyglądać za parę lat. Oczywiście chodzi mi o rzetelne przewidywania poparte dotychczasowymi obserwacjami, a nie teksty, że w 2025 będziecie mieć redakcję na księżycu. :)

4. Parę fotek, jak najbardziej, choć ja jakoś szczególnej uwagi do nich nie przykładam.

To na razie tyle co mi przychodzi do głowy. Jeśli wpadnie do niej coś więcej nie omieszkam wspomnieć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wielki powrót gejmłokera! Chociaż na jeden numer - tak, powspominać stare czasy wygłupów w komentarzach.

2. Historia CDA? Było niedawno... Może z jakiejś innej strony, ale to już wszystko było. No, chyba że historia najnowsza - wtedy okejka.

3. Jeśli dobrze liczymy, to ten numer ukaże się w okolicach kwietnia. Dlatego jakiś epicki żart z serii "Smuggler to..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...