Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orion

Błąd obciążenia procesora w Menedżerze Zadań

Polecane posty

Witam.

Jak każdy wie, po otworzeniu karty Procesy w Menedżerze Zadań możemy zobaczyć procentowe obciążenie procesora na dwa sposoby: dodając liczby w kolumnie "CPU" (nie licząc procesu bezczynności) lub patrząc na "Użycie procesora:" na samym dole okna. Faktem jest też, że jeśli Proces Bezczynności Systemu pokazuje np. 30, oznacza to że procesor jest zajęty na 70%, a co za tym idzie, "Użycie Procesora:" na samym dole okna również pokazuje 70%. Tym samym sposobem, jeśli Proces Bezczynności Systemu pokazuje 99%, znaczy to że Użycie Procesora powinno wskazywać 0. Nadążacie?

Mój problem polega na tym, że te dwie liczby wydają się niezależne od siebie, czyli np. Proces Bezczynności Systemu pokazuje 99% (czyli procesor nie jest obciążony), natomiast Użycie Procesora - 45%, podczas kiedy powinno wskazywać 0. Zresztą, spójrzcie na tego screena:

CPUPNG_6675369_1775056.png

O co chodzi? Może to jakieś ukryte procesy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego typu programów należy podawać link do oficjalnych źródeł, czyli w tym przypadku na stronę główną programu. Należy również napisać co należy w tym programie zrobić, bo ten program nieodpowiednio użyty potrafi rozwalić system.

Na razie nie używaj GMERa. Ściągnij program Process Explorer i zobacz jak w nim to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Process Explorerze nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości - liczba procesów jest taka sama jak te w Menedżerze, jedyne co zauważyłem to proces "DPCs -Deferred Procedure Calls" który zajmuje 0K, jednak wiem że nie jest to normalny proces i że nie należy się tym przejmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...