Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Khubas

Głośniki 5.1 i dźwięk 2.1?

Polecane posty

Gość Khubas

Jakiś czas temu kupiłem głośniki 5.1 (Creative Inspire T6100) i kartę dźwiękową Creative SoundBlaster X-Fi. Wszystko było dobrze, ale od pewnego czasu podczas słuchania muzyki czy grania aktywne są tylko dwa głośniki i subwoofer, a wszystko gra w trybie 2.1. W kontrolnym panelu Creative'a wszystkie głośniki reagują i włączony jest tryb 5.1 - jak to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest tworzona raczej dla zestawów stereo tak więc żeby dźwięk był przesyłany na 5.1 musisz to ustawić albo w programie odtwarzającym albo w konsoli Creative'a. Co do gier - albo przez panel creative'a albo w ustawieniach gry zmień na 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi muzyke "rozklada" na 5.1 automatycznie w aimpie2

ale

w konsoli gamera wchodzisz w xfi cmss 3d, bierzesz na surround i ustawiasz na xpand i masz muzyke we wszystkich glosnikach ;p

jednak ja mam w gamerze ustawione domyslnie 2.1 a dopiero wzmacniacz rozprowadza na 5.1

a do 5.1 uzywam konsoli entertainment, jest zarowno dobra do gier jak i filmow 5.1 :)

a przy pomocy volume panel mozesz prawym przyciskiem przeskakiwac z konsoli do konsoli, a ustawienia automatycznie sie zaladuja :)

do tego sprawdz czy domyslnie ustawione w windowsie jest xfi czyli prawy przycisk na glosniczek w pasku i wybierasz "urzadzenia do odtwarzania" tam tez sprawdz przycisk "konfiguruj" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...