Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sirithcam

Zacinanie sie komputera

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem, otóż podczas serfowania w sieci, grania czy oglądania filmów co jakiś czas zacina mi się cały komputer na parę sekund i wydaje przy tym dziwny dźwięk, najpierw jest ciągły wysoki i robi się coraz wyższy i nagle takie dziwne "pyknięcie" nie wiem jak to inaczej nazwać.

Komputer:

Intel Core 2 Duo E8400

Radeon HD 5870

GA-965P-DS4 (rev. 3.3)

4 GB RAM

Tagan BZ Series 800W

Komputer był po formacie ale nic nie dało. Tutaj logi z programów CrystalDiskInfo, HiJackThis, Malwarebytes'anti-Malware, HD Tune oraz ComboFix:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem obstawić zasilacz, ale już się z tego wycofałem.Co prawda zawsze można spr., ale myślę że nie trzeba.Może coś za wysoko podkręciłeś?Jeżeli kręciłeś kompa to ustaw wszystko na fabryczne zegary i spr. Możesz też przeskanować kompa czy nie ma wirusów.Najlepiej to zrobić TYM PROGRAMEM.Spr. dysk programem HD Tune Pro Trial i wrzuć screeny z zakładki Health.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem obstawić zasilacz, ale już się z tego wycofałem.Co prawda zawsze można spr., ale myślę że nie trzeba.
Sprawdzić zawsze można, bo Tagany BZ wybitne nigdy nie były. Zresztą nawet najlepszy zasilacz się może zepsuć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miernik w rękę i lekturka TUTAJ.Powodzenia! Jak nie masz miernika to nie jest to za duży wydatek.Za 35zł znajdziesz odpowiedni ;-)

Pewnie wyrostek też sam sobie wytniesz ?:P

Nie ma co chłopak brać się za miernikowanie xD Najgłupsza możliwa rada "wetknij palce do elektroniki jak się nie znasz" xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Twoja wypowiedź jest nie na temat , a zmierzenie napięć to bajka ,no chyba że dla ciebie to zadanie dla komandosa,a taki pomiar może od razu dać przyczynę problemów.

Nie wiesz ile ma lat osoba, która pisze o pomoc,a jak ma 10lat? To co wtedy? Jeśli dla ciebie diagnostyka to tylko wtykanie miernika w bebechy kompa to gratuluję wiedzy xD Potem matka i ojciec wyleją żale na forum cd-action, bo głupie pomysły synalek wyczytał na tym forum :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Taka ranga na forum za posty? :D

Co do tematu.Robisz to na własną odpowiedzialność, ale to Ty chciałeś żeby Ci pomóc to mówimy co masz robić.Jak masz 10 lat to powinieneś sobie poradzić chyba że nie umiesz czytać ze zrozumieniem :D Jak coś to chyba masz brata starszego albo siostrę? Wg. mnie ktoś kto ma 10 lat nie podałby mi swojego sprzętu tak dokładnie oraz nie zrobiłaby tych wszystkich testów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak widzę wszyscy olali pliki, które zamieściłeś.

Po kolei.

Nie używaj HijackThis w środowisku x64, bo nie radzi sobie ze ścieżkami, co sprawia, że można przez przypadek usunąć coś ważnego.

ComboFix w środowisku x64 również nie radzi sobie najlepiej. Tzn. ilość informacji, które podaje jest zbyt mała, by coś zdziałać. Nie potrafi on również naprawić części rzeczy, z którymi radzi sobie w środowisku x86. Tak w ogóle to ComboFix nie powinien być w ogóle używany bez nadzoru. Jeśli chcesz tylko wygenerować raporty, to używaj narzędzi typu: OTL, RSIT, RSIT x64, czy DDS.

I teraz przejdźmy do rzeczy istotniejszych. Obydwa dyski nie wyglądają zbyt dobrze.

Na dysku Samsunga widać pojawiające się błędy przy odczycie oraz błędy sumy kontrolnej. Na początek spróbuj wymienić kabel sygnałowy na nowy i być może to załatwi problem z tym dyskiem.

Na dysky Seagate widać dwa niestabilne sektory i to one mogą być problemem. Zgraj z tego dysku wszystkie istotne dane. Sprawdź na stronie Seagate, czy dysk jest jeszcze na gwarancji (klik). Sprawdź ten dysk za pomocą programu SeaTools.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...