Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Konkurs na pracę tekstową o forum

Polecane posty

W związku z nadchodzącymi urodzinami forum postanowiliśmy zorganizować mały konkurs na prace tematycznie związane z forum. W tym temacie prosimy zamieszczać prace tekstowe tematycznie powiązane z forum (wiersze, poeamaty, opowiadania itd). Zgłoszenia można przedstawiać w terminie 12-26 marca 2011 . Po zakończeniu terminu składania prac moderatorzy wybiorą trzy najlepsze ich zdaniem prace. Laureaci zostaną nagrodzeni specjalną grupą i mogą także liczyć na cofnięcie licznika ostrzeżeń. Zasady zabawy:

- Prace nie mogą naruszać Regulaminu FA

- Prace muszą być Waszego autorstwa

- Prosimy zamieszczać je w treści posta, bez przekierowań na inny serwis (ewentualnie pracę możecie wrzucić na forumowy blog, a w temacie dać tylko link)

Zabawa organizowana jest przez moderatorów Forum Actionum i nie ma żadnego związku z Redakcją CDA. Nie przewidujemy nagród rzeczowych, po prostu chcielibyśmy, aby forumowicze jakoś ładnie uczcili ósme urodziny naszego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O Forum"

Rankiem lub wieczorem,

O świcie lub zmierzchu,

Wchodzę na kompa z humorem,

Biorąc gazetę z wierzchu.

Wstukuję na klawiaturze litery

I pojawiam się na stronie.

Wiem,że nie zrobię tu kariery,

Dlatego staram się "mieć czyste dłonie"

Bo admin obserwuje,

Junior admin ostrzega,

Moderator rozkazuje,

A junior modek trollów się wystrzega.

To jest forum,każdy post trzeba rozważać,

To jest dżungla,tutaj nikt się nie kryje,

Tu są ludzie,lepiej im się nie narażać,

Oto Forum Actionum-niech sto lat żyje!

By Dante12

PS.Zdania w wiekszości bez sensu,bo starałem się znaleźć rymy :co:

PS2.Tekst nie ma w celu obrażania władzy na forum :) Moderatorzy nikomu nie rozkazują :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INLOGIN

Zatrzymał się sto metrów od celu.

Przed nim stał las. Mroczna ściana zieleni, na tle błękitu nieba. Gąszcz niekończących się tajemnic.

Las FA?kshonum.

Rycerz Bez Tożsamości zawahał się. Las go przyjmie i zapamięta wszystko jego czyny. Pamiętał opowieści przy ogniskach, ballady minstreli, liczne dzieła napisane przez tych którzy tam byli, lub przebywają do dziś?

Wchodząc do lasu każdy musi wybrać sobie Imię.

Wszystko co zrobi, tym Imieniem będzie podpisane. Wszystko co napisze, tym Imieniem będzie naznaczone. Wszyscy których spotka, tym Imieniem będą się do niego zwracać.

Mając Imię, staje się Użytkownikiem, częścią lasu FA?kshonum. Ma prawo go badać, zwiedzać, rozmawiać z nim (jeśli najdzie go tak szalona chęć) i dzielić się spostrzeżeniami z innymi Użytkownikami.

Las ma również swoich strażników.

Drzewców-patronów, nadzorujących godne zachowanie Użytkowników, którzy sami z czasem mogą stać się częścią struktury lasu. A nawet jednym z Patronów.

Co się dzieje gdy Użytkownik zawini, zbezcześci las?

Różne są historie wypędzonych. Pewne jest jedno: wyrzucony z lasu nigdy nie powróci pod tym samym Imieniem ? leśna tożsamość zostaje mu odebrana.

Rycerz stanął tuż przed lasem. Poczuł jego wezwanie, zew przygody.

Nagle, tuż obok niego z lasu wyleciał chłop z widłami. Chłop z widłami? Niedorzeczność. Z czymś takim do lasu? Popatrzył na chłopa, a on na niego. I zrozumiał.

? Wypędzony ? się odezwał w końcu Rycerz.

Chłop jednak nie widział go. Patrzył lecz nie widział. A potem zwiał.

Rycerz bez tożsamości nadal stał przed lasem. Zdecydował się.

Wybrał swoje Imię i wypowiedział je. Las zaszumiał w odpowiedzi. I wtedy zobaczył?

Ścieżka. Początek jego dzieła. Wyznacznik jego osobowości. Znak przymierza z lasem.

Słyszał opowieści o tych którzy weszli na czyjąś Ścieżkę. Ścieżka naznaczona była czynami jej Użytkownika ? wejść na cudzą, to jak wydrzeć duszę.

Wszedł do lasu. Jednocześnie, po raz pierwszy, dojrzał inne, kręte Ścieżki. Las miał teraz zupełnie inne oblicze.

Co dalej? Zobaczymy.

Czas zmierzyć się z przeznaczeniem.

--- --- --- --- --- --- --- ---

Czasem zastanawiam się czy jestem normalny.

Metaforyczny tekst mojego piór...klawiatury. Starałem się oddać głębię Rejestracji użytkownika :]

Tytuł dość abstrakcyjny, chciałem żeby ładnie obrazował tekst i moją chorą psychikę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Action

Ilem książek przewertował

Ilem liter nawyczytał

Wszystkie piękne i soczyste

Ale czegoś mi brakuje

To jest styl ukochany -

od wieków lubiany

Pocóż szukać tak daleko

Gdy tu zaraz koło sklepu

w kiosku stoi

nasz faworyt - CD-ACTION

Gdy kupiłem poraz pierwszy

Myślę sobie - co za szajs

Otwieram, czytam - alem głupi

Przecie to poemat niegłupi

Tyle tekstu - każdy inny

Coś dla wujka i siostrzenicy

Ale co jest najważniejsze

Są recenzje pierwsze miejsce!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROLOG

Zalogował się 6 kwietnia 2009 roku. Po co i dlaczego - wiedzą tylko nieliczni. Ja jestem w tej skromnej grupie. Wiedział, że tylko to forum może ukoić jego nerwy. Pewna gra nie dawała mu spokoju i stwierdził, że FA będzie jego ostatnią deską ratunku.

ROZDZIAŁ 1

Napisał temat. Wcześniej czytał regulamin. Lepiej nie ryzykować uwagi w pierszym poście. Niektórzy o tym zapominają. Forum jest bezlitosne dla takich ludzi. Admin ma swoich ludzi od "brudnej roboty". Ale zaryzykował. Napisał. Dostał odpowiedź. Nie pomogło. Czekał dalej. Były rożne warianty od wielu forumowiczów i wtedy był pewien - jak tu nie znajdzie odpowiedzi, to nigdzie indziej nie da rady. Uznał, że Forum Actionum to skarbnica wiedzy - większa od słynnych komód z innej strony www. Niestety, ludzie Admina (o nieznanym mu wtedy nicku) dopadli go - zrobił największy błąd FA. Przyznał się do rzeczy, której nazwy nie wolno wymawiać. Na razie dostał tylko ostrzeżenie. Ale wiedział, że teraz musi mieć oczy dookoła głowy ...

ROZDZIAŁ 2

Co się z nim stało - nie wiadomo. Napisał parę postów tu i tam, ale zniknął. Czemu odszedł w cień - czyżby 20% na liczniku nie dawało mu spokoju ?? Czyżby liczył, że jak będzie grzeczny to mu wybaczą ?? Zniknął jak kamień w wodę. Czy go szukali, tęsknili ? Wtedy zniknął z Forum Actionum na długi czas - cały rok bez niego był długim rokiem.

ROZDZIAŁ 3

Powrócił ! Zaczął się udzielać w Zagadkach i Zabawach. Czasami sam założył temat. Potrzebował pomocy z wyborem laptopa - pomogli. Miał problem z Battlefieldem : Bad Company 2 - też znaleźli się dobrzy FArumowicze. Ale zawiódł też się 2 razy - F1 2010 i Darksiders opierały się mocy użytkowników i nie znaleźli oni rozwiązania. Ale nie uciekł. Stwierdził, że Forum Actionum zostanie jego kolejnym domem. Zaczynał trafiać odpowiedzi na zagadki. Zaczął pomagać. Jedna osoba mu dziękowała, bo to było rozwiązanie jego problemu. Poznał graczy w TF2 - w tym samych ludzi Admina (o którym już wiedział, że to Ghost). Zaczynał powoli wchodzić w najwyższe kręgi wtajemniczenia. Ale ciągle to 20% z jego szalonej młodości nie dawało mu spokoju. Liczył na promocje. Nie było takich. Aż do tej pory...

EPILOG

Po poznaniu m.in. MSainta, b3rta i Aidena zaczął czuć się wolny. Idzie mu coraz lepiej. Już wie, że Forum Actionum to jedyne szanujące się forum i ciągle liczy na -20% na liczniku. Ale czy się doczeka ? Czy znajomości go uratują. Czy fakt, że był w AR ma jakikolwiek sens ? Tego nie wie nikt. Jednak on sam wie, że urodziny FA to ważna rzecz. Przesłał mi tajną depeszę z życzeniami. Niestety była tak tajna, że spłonęła przed otwarciem. Co w niej było - nigdy się nie dowiemy. Wiemy jednak, że jego kariera była burzliwa i pełna historii. I liczymy na dalsze obchodzenie urodzin FA i jego we wspólnym gronie. Żałuje, że ma tak mało wpisów na profilu - ale to nie największy problem. On liczy na jedną rzecz. Na wielką fiestę na FA. Właśnie otrzymałem depeszę od NIEGO. Są to życzenia dla FA. W skrócie są takie - kolejnych 150 lat, dalszego rozwoju oraz wyboru jedynego słusznego kandydata na zwyciężce, a w przyszłości na moda - tak, to o niego chodzi, o wahadlo200.

P.S. 1 - ciężko się pisało w 3 osobie

P.S. 2 - oczywiście życzenia, a w szczególności ostatni fragment nie wywierają presji na "ludziach Admina" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***

Forum kończy osiem latek,
to już nie jest mały skrzatek.
Byłoby już w pierwszej szkole,
lecz nie jest człekiem, matole.

Przez te lata, wciąż, bez przerwy,
adminowi szarpie nerwy.
Żeby serwy zawsze stały,
czy ten nowy nie za mały.

Forum żyje własnym życiem
radzi sobie znakomicie.
Pomagają moderatorzy,
nikt się nigdy nie rozłoży1

Rozrastało się nad miarę,
więc opuście dziś koparę,
bo już ma użytkowników
tyle co w Polsce chodników.

Jest tak wielkie, bez przesady,
że gdyby Sejmu obrady
miały jego też dotyczyć,
nie mogliby się doliczyć.

Zawsze coś Cię tu zaskoczy
i wywalisz swoje oczy.
Zachwycony tak że ach!
Niech opuści Cię dziś strach.

Tutaj wszyscy są przyjaźni,
nie ma więc żadnej bojaźni.
Wszyscy chętni do pomocy,
zrobią wszystko co w ich mocy.

Możesz zajrzeć też do Jamy,
tam w erpegi różne gramy.
Są Zagadki i Zabawy,
można nabrać wielkiej wprawy,
bo to dobra gimnastyka
dla pamięci. Diagnostyka
stwierdza nawet takie bajki,
że tu w nałóg wpadły Majki,
Zdzisie, Jany i Wacławy.
Jednak przestać? Nie ma sprawy!

Rozrywki mamy tu przednie,
choć z udziałem czasem biednie.
Nic nie jest obowiązkowe,
ale dałbym uciąć głowę,
że przynajmniej parę osób
na zabawę znajdzie sposób.

Kończę dzisiaj ten poemat,
wyczerpałem chyba temat,
więc nie będę Cię już męczył,
byś się czasem nie zadręczył,
że nie uczestniczysz w niczem
i nie będziesz tu paniczem.

Forum Actionum forewa,
niechaj rosną wciąż jak drzewa
dobrzy tu użytkownicy,
tego podbiel nam dziś życzy.



1 - rozłoży - tu: brak samowolki

Jeśli chcesz wspomóc autora lub zobaczyć więcej jego twórczości, pisz smsy pod numer 111222333 o treści "podbiel żondzi"

Dziękujemy za uwagę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że nie chciałem nikogo urazić ani obrazić treścią opowiadania. Have fun! :D

Niestety z pewnych względów (wyjazd na wojewódzki konkurs ekonomiczny) opowiadanie nie zostało ukończone - dla ciekawskich zamierzam jednak je dokończyć choć IMO to najsłabsze jakie napisałem.

Gdybym z niejasnych dla mnie przyczyn wygrał lub został jednym ze zwycięzców, to chętnie dołączę do jakiejś wyimaginowanej grupy, jednak nie życzę sobie ściągania moich ukochanych 20% z licznika :3

FApowiadanie.rtf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierszyk o FA

Siedzę sobie przed monitorem
W swoich myślach się ślimaczę
Naglę wpadam na pomysł z wigorem
Forum Actionum sobie zobaczę!

Wchodzę na forum, klikam "Nowe posty"
Wszystko po kolei przeglądam
Widzę, że posypały się bany i osty
Zaraz je sobie pooglądam.

Pierwszy - za piractwo
Inny - za bluzgi
Jest też za rozrabiactwo
I za trolling bezmózgi.

Lecz ja się tym nie przejmuję
Za siebie się nie oglądam
Mysz w rękę chwytuję
I dalej forum przeglądam.

Miło się zaskoczyłem
Wchodząc w zagadki i zabawy
I dobrze się bawiłem
Oglądając ten dział cherlawy.

Potem wchodzę w dział sprzętowy
Prowadzony bardzo profesjonalnie
Tu każdy użytkownik nowy
Otrzyma rady optymalne.

Jeśli chcesz podyskutować
Jest dział poglądy
Tutaj można pokonwersować
I wydawać swe osądy.

Następnie klikam na blogi
Mój dział ulubiony i stały
Jest tu dużo demagogii
A także inne dyrdymały.

Na koniec wchodzę na profil
Patrzę, kto na niego wchodził
Czy nie podgląda mnie jakiś pedofil
I czy ktoś się nie zesmrodził.

Potem czytam komentarze
Od moich znajomych
Nieźli są z nich jajcarze
To są moje ziomy.

Za to wszystko Forum Actionum kocham
W jego hołdzie powstał ten poemat
Gdy mi go brakuje to szlocham
Niech nam żyje sto lat!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie, ale od serca ;)

Życzyłbym wszystkiego najlepszego,

Ale po co, skoro można życzyć coś konkretnego ;)

Życzę więc użytkowników wspaniałych

Co co dzień mądre posty wbijają,

reklam nie wklejają i moderatorów o zdrówko pytają.

Niech trolle szerokim łukiem forum omijają, boty znikają, a

piraci tylko na swoich nerwach grają.

Życzę również dużo szczęścia, radości, pomyślności,

Spełnienia marzeń i dziewczyn mających wspaniałe krągłości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin, Modek i Userek oraz Diabeł

Był Sobie raz Admin, Modek i Userek oraz Diabeł.

Diabeł dał Im zadanie: Stwórzcie takie forum internetowe, gdzie będzie: "piekło na ziemi, siódme niebo i złoty środek", inaczej spotka Was śmierć.

Tak więc oto Admin, Modek i Userek, spełnili prośbę Diabła i każdy z Nich stworzył własną "wersję" forum.

Jako pierwszy przychodzi Admin i pokazuje na Swoim laptopie - "Masz oto idealne forum, gdzie jest "piekło na ziemi" - Wszyscy zarejestrowani ludzie, przestrzegają regulaminu, jak: "wszyscy święci, co balują w niebie, gdzie złoty sypie się kurz, a do bana tuż tuż..."

Diabeł zajrzał i mówi: Źle. Jesteś "Skazany na śmierć" - Następny...

Jako drugi przychodzi Modek i pokazuje na Swoim laptopie - "Masz oto idealne forum, gdzie jest "piekło na ziemi" - Wszyscy zarejestrowani ludzie, przestrzegają regulaminu, jak: "wszyscy święci, co balują w niebie, gdzie złoty sypie się kurz, a do bana tuż tuż..." oraz dla Każdego są ciekawe działy, tematy, zabawy i multum rozrywki, że od teraz Każdy jest szczęśliwy i czuje się, jak "w siódmym niebie"...

Diabeł zerknął i mówi: Źle. Jesteś "Skazany na śmierć i wieczne potępienie: - Następny...

Został tylko Userek ze Swoim laptopem i pokazuje - "Masz oto idealne forum, gdzie jest "piekło na ziemi" - Wszyscy zarejestrowani ludzie, przestrzegają regulaminu, jak: "wszyscy święci, co balują w niebie, gdzie złoty sypie się kurz, a do bana tuż tuż..." oraz dla Każdego są ciekawe działy, tematy, zabawy i multum rozrywki, że od teraz Każdy jest szczęśliwy i czuje się, jak "w siódmym niebie" i na sam koniec dam Tobie "złoty środek" - oto dobrze działający link do Mego forum: http://forum.cdaction.pl/index.php?, gdzie Wszyscy ludzie na kuli ziemskiej, będą mogli wejść i cieszyć się tym wszystkim, co Mamy - wszakże to najlepsze forum jest - I od 8 lat już tak przędzie, co sprawiło, że jest i dalej będzie "The best"...

Diabeł spojrzał i rzekł: Dobra. Puszczam Cię wolno... więc spadaj na ziemię, i żeby Mi to było ostatni raz, zrozumiano!? (rozzłościł się Diabeł i był "czeeerwony jak cegła! rozgrzany jak piec!!!" i pomyślał: "Muszę FA mieć!!!"). Kto by pomyślał, żeby Samemu Diabłu dać 7 dni urlopu, 4 osty i dwa dwumiesięczne bany na konto, tylko pod pretekstem, że było się trollem... Głupota ludzka nie zna granic piekła ni nieba ani nie ma złotego środka na to - tylko ludzie potrafią stworzyć coś takiego, jak FA i tylko dla Nich jest to dane... Pozostałych traktują jak bandę trolli...

(Trochę długie ale nie wiem czy fajne. :cat2: Zedytowałem, bo bym się nie zmieścił w czasie... :P Ofc ów "kawał" nie ma zamiaru nikogo obrażać... Nawet nie wiem czy jest śmieszny... xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...