Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vagrant

Indywidualne przejścia między utworami

Polecane posty

Witam serdecznie!

Mam pewien problem, który nie daje mi spokoju. Chcę ułatwić sobie pracę z przygotowywaniem muzyki pod treningi (mniejsza o to jakie treningi). Obecnie wybraną muzykę tworzę w Nero SoundTrax po czym wypalam to jako płytę audio. Trochę poustawiam/poprzesuwam utwory (głównie mi zależy na nachodzeniu między utworami, tak by nie było ciszy między nimi); problem w tym, że jest to trochę uciążliwe - za każdym razem ustawiaj to, odsłuchaj, popraw, nagraj na płytę a i tak się później okazuje że trzeba coś poprawić (a płyta zmarnowana).

Ułatwieniem dla mnie było by odtwarzanie muzyki bezpośrednio z laptopa za pomocą np. Winampa (mam możliwość podłączenia lapka pod mikser Yamahy). Raz, że nie musiałbym ciągle nagrywać płyt; jak coś nie wyjdzie to mogę szybko to poprawić; dwa, playlistę konkretnych utworów mogę porobić znacznie szybciej.

Winamp domyślnie posiada tryb przejścia między utworami. I tu jest pies pogrzebany, gdyż czas przejścia jest taki sam dla wszystkich odtwarzanych utworów. A to mnie nie ratuje. Musi być indywidualny czas przejścia dla każdego utworu, zmniejszenie i zwiększenie głośności na początku czy końcu utworu itp.

Kto nagrywał jakimś programem muzycznym płyty audio pewnie wie, o co mi chodzi.

Pytanie za 100 pkt. - czy jest jakiś plugin do Winampa, który umożliwi poustawianie w sposób indywidualny przejścia między utworami? Jeżeli nie ma czegoś takiego to jaki inny program muzyczny polecicie?

Za wszelkie wskazówki oraz informacje będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W winampie masz opcję 'Tryb przejść pomiędzy utworami'.

Wiem, że winamp posiada taką opcję, ale dla mnie jest nieprzydatna - stała wartość czasowa dla wszystkich utworów

Jest taki program Virtual Dj (http://www.virtualdj.com/), gdzie możesz ustawiać tempo utworów oraz robić płynne przejścia między nimi (taki zalążek pracy DJ'a), ale to raczej trzeba pilnować.

Przed chwilą sprawdziłem ten soft. Ok, dla kogoś kto ciągle będzie siedział przy kompie to może sobie miksować. Ja chcę puścić playlistę i niech sobie utwory lecą. A poza tym jeden, duży minus - trzeba ręcznie wrzucać utwory muzyczne podczas "tworzenia" (chyba, że jest gdzieś możliwość robienia playlisty, lecz nie znalazłem czegoś takiego).

Jak napisałem wcześniej - to ma być ułatwienie a nie komplikowanie sobie zadania. Tak więc "wirtualny Tiesto" :wink: czy "Armin van Buuren" się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Ci to przeszkadza, że utwory lecą jeden po drugim? Z tego pamiętam co do NERO jeszcze, to podczas nagrywania na płytkę audio była opcja aby utwory nie miały między sobą przerwy (nie pamiętam dokładnie, dawno nie nagrywałem na audio :( ). Wiesz, tworzenie takich przejść nie da się zrobić ot tak (od czegoś w końcu są Dje), i jak widzisz winamp ma stałą wartość czasową, gdyż programowi raczej ciężko było by ustawić wszystkie rzeczy takie jak tempo, brzmienie, czas itp. Ogólnie to co chcesz uzyskać zwie się crossfader, więc trzeba by znaleźć program który sam dopasowuje utwory pod względem tempa ilości bitów itd. Takie połączenie winampa z VDJ by się przydało..

Znalazłem taką wtyczkę do winampa. Sprawdź ją i daj znać jak się spisuje.

http://www.winamp.com/plugin/sqrsoft-advan...ng-output/32368

I tak z ciekawości spytam jaki gatunek muzyki słuchasz? Bo możesz także poszukać w internecie setów/mixów, czyli właśnie np godzinnego utworu zmiksowanego przez Dja (żeby nie było, to wcale nie jest namawianie do piractwa.. jest pełno legalnego darmowego mp3 udostępnianego przez samych dj/producentów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Ci to przeszkadza, że utwory lecą jeden po drugim? Z tego pamiętam co do NERO jeszcze, to podczas nagrywania na płytkę audio była opcja aby utwory nie miały między sobą przerwy (nie pamiętam dokładnie, dawno nie nagrywałem na audio :( ).

Właśnie mi o to chodzi, aby utworki leciały jeden po drugim. Może nie do końca się zrozumieliśmy. Za miksowanie nie mam zamiaru się brać, aby ładnie brzmiały. Że tempo nie pasuje do siebie? Nic nie szkodzi (tak właśnie ma być). Po prostu chcę je połączyć a czas nachodzenia jednego utworu z drugim ustawić indywidualnie (właśnie w ten sposób robię to w Nero SoundTrax - ale żmudna to robota). Czasami wybierając jakiś utwór okazuje się, ze jest za długi (powiedzmy ma 6:30 a ja potrzebuję góra 5:00), tak ustawiam czas przejścia z jednego na drugi, aby uzyskać pożądany efekt. Dodatkowo dodam prosty fade out do pierwszego tracka na tym odcinku gdzie się nachodzą i już. I tak się muszę bawić z każdym utworem, jak się kończy.

Czasami przejście między jednym utworem ma 3 sek, a w innym 10 sek. Poza tym, nero wrzuca wszytko do pliku tymczasowego, tak więc zabawa z edycją i przesuwaniem utworów muzycznych powoduje że strasznie puchnie ten folder.

Dlatego szukam sposobu, by móc odtwarzać bezpośrednio (w winampie, foobarze czy innym tego typu programie) a czas przejścia ustawić indywidualniea następnie zapisać to wszystko pod postacią playlisty (utwory i czasy przejść między nimi).

Jeśli chodzi o tą wtyczkę, co zapodałeś linka, to będę musiał sprawdzić później lecz na starszej wersji, gdyż w chwili obecnej z wersją winampa 5.601 nie współpracuje - zainstalować się zainstalowała ale przy uruchomieniu zawiesza go (wtyczka jest z roku 2002).

A muzykę wybieram różną, różnistą :happy: Od rocka po techno, spokojną, filmową - to, co akurat będzie pasować pod trening. I dlatego gotowe mixy, sety nie będą się nadawać (mimo świetnego zmontowania) gdyż pod trening dobieram muzykę a nie odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wybierając jakiś utwór okazuje się, ze jest za długi (powiedzmy ma 6:30 a ja potrzebuję góra 5:00), tak ustawiam czas przejścia z jednego na drugi, aby uzyskać pożądany efekt. Dodatkowo dodam prosty fade out do pierwszego tracka na tym odcinku gdzie się nachodzą i już. I tak się muszę bawić z każdym utworem, jak się kończy.

Czasami przejście między jednym utworem ma 3 sek, a w innym 10 sek.

Chodzi Ci o to, jak np leci track i załóżmy w 5:45 się kończy muzyka a piosenka leci do 5:50 i jest cisza? Tak są już zgrane niektóre utwory (mnie to czasem jako DJa wkurza, gdyż jak wrzucam utwór do VDJ to nie ma od początku samego pierwszego dźwięku tylko jest cisza i trzeba 'przewijać'..).

Ewentualnie w winampie ustaw z 1 minutę na crossfaderze jeśli nic innego nie zdziałasz ;).

Czekam tylko teraz z odpowiedzią czy wtyczka działa jak trzeba ;). Dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, wtyczkę przetestowałem. Nawet fajnie działa, ma możliwości ciut większe niż normalny tryb przejść w Winampie, lecz w dalszym ciągu to nie jest to.

W całych poszukiwaniach i rozważaniach nad tym sposobem odtwarzania muzyki nasunęła mi się inna myśl. Czy jest możliwość puszczenia w winampie lub innym odtwarzaczu muzycznym utworu z dowolnego miejsca ? Chodzi mi o to czy da rady odtwarzać np. 3 utwór powiedzmy od 34 sekundy, następny tylko przez np. 3 i pół minuty, kolejny bez ostatnich 30 sekund itd. bez fizycznego przycinania tych utworów w innym programie do obróbki dźwiękowej? No i czy te informacje dałoby jakoś "dopisać" do playlisty, żeby odtwarzacz wiedział o tym?

Dzięki temu udało by się pogodzić odtwarzanie playlisty z jednoczesnym wykorzystaniem trybu przejść między utworami (który jak już wiemy ma jakąś wartość przeze mnie wybraną, ale dla wszystkich utworów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...