Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Holy.Death

Windows Vista.

Polecane posty

Problemy wyglądają następująco;

- Na pasku zadań nie ma menu start, można je otworzyć z folderu z aplikacją, ale jest to problematyczne i chciałbym to naprawić, żeby menu start wróciło na swoje prawowite miejsce.

- Podczas próby odchudzenia komputera - żeby zwiększyć jego wydajność - próbowałem użyć opcji regedit i nie zachodzi żaden efekt to też wymaga naprawy. Msconfig działał, kiedy ostatnio próbowałem go uruchomić. Teraz nie mogę nawet znaleźć uruchom, co mnie niepomiernie dziwi.

Co powinienem zrobić?

Specyfikacja komputera: MS Windows Vista Home Premium 64-bit SP2. Intel Core2 Duo CPU E7200 @ 2.53 Ghz, 4.0 GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wygląda to tak, jakbyś odchudził go za bardzo. Spróbuj użyć przywracania. Jeśli to nie przejdzie, to ściągnij i uruchom OTL (w mojej sygnaturce jest link). We wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i następnie kliknij Skanuj. Po zakończeniu skanowania otrzymasz 2 pliki tekstowe. Wrzuć je na forum. Jeśli w trybie normalnym OTL nie będzie działać, to spróbuj go użyć w trybie awaryjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam oba pliki tekstowe, które zostały wygenerowane przez OTL. Mam także kilka pytań.

Czy korzystając z przywracania nie utracę zainstalowanych gier, patchy, programów, plików tekstowych, itp.? Jest to opcja, której wolałbym raczej uniknąć. Jeśli nie da się tego ominąć to chyba już lepiej wyczyścić dyski (sformatować) i poinstalować całą zawartość od nowa, żeby poprawić wydajność systemu, ale pewności nie mam czy nie da się tego załatwić jakoś inaczej.

Extras.Txt

OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie wygląda tak:

1go marca instalujesz system;

3go marca system robi kopię bezpieczeństwa;

5go marca system się sypnął;

Chcesz zatem przywrócić obraz z 3go marca...bo wtedy komp działał. Tak więc podczas przywracania system powraca do stanu z 3go marca. Wszystko co było instalowane później jest usuwane, jakby nigdy nie było wgrywane. Jeżeli masz wszystko zostawione domyślnie, to obraz powinien się był zrobić z automatu tuż przed czyszczeniem rejestru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty przypadkowo nie masz dwóch antywirusów? Widzę Avirę oraz F-Secure. Tylko w przypadku F-Secure nie jestem pewien które z włączonych elementów za co odpowiadają. W każdym bądź razie spróbowałbym usunąć obydwa wymienione programy i zobaczył, czy wtedy nie będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avira Antivir to antywirus, który zainstalowałem, bo słyszałem o nim sporo dobrych rzeczy i faktycznie sprawuje się całkiem nieźle. Z kolei F-Secure to antywirus, który jest dołączony do zestawu z modemem i internetem Netii, o ile się nie mylę. Chodzi o to, żebym usunął antywirusy, a potem od nowa skorzystał z OTL? Skoro sprawy tak się mają z tym przywracaniem systemu - przyznam, że menu start zniknęło jakiś rok lub dwa lata temu - to chyba jednak zwyczajnie urządzę defragmentację dysku i poinstaluję na nowo tylko niezbędne pytanie. Odnośnie tej defragmentacji to czy muszę jakoś na nowo instalować Windowsa Vistę? Bo jeśli mimo defragmentacji dalej nie będę miał menu start to trochę będzie mijało się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już wiem, że masz dwa antywirusy. Do takiej sytuacji nie należy dopuszczać. Antywirus z ochroną rezydentną powinien być dokładnie jeden. Jeśli masz więcej antywirusów, to tylko one sobie przeszkadzają, co prowadzi do dziwnych sytuacji. Nie musisz używać antywirusa, który dali Ci z modemem. To powinien być Twój wybór. W każdym bądź razie odinstaluj obydwa antywirusy i następnie zainstaluj wybrany przez siebie. Nowych logów z OTL nie potrzebuję.

Sprawdź, czy menu Start nie pojawi się jak naciśniesz kombinację Ctrl + Esc. Może jest ono po prostu ukryte.

Defragmentacji nie przeprowadzisz, bo masz za mało miejsca na dysku systemowym, z czym również będzie trzeba się później uporać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...