Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MasterHutnik

Dragon Age: Początek - Problem z DLC

Polecane posty

Witam.

Ostatnio (po wymianie komputera, przerzuciłem się też z Windows XP na Windows 7) postanowiłem powrócić do gry Dragon Age . Zapisy z gry miałem oczywiście zachowane i wrzuciłem je do folderu Dokumenty. Zapisy odczytuje poprawnie i ogólnie wszystko byłoby OK gdyby nie to ,że nie czyta mi dodatków DLC. Chodzi mi konkretnie o to iż nie odczytuje mi nawet tych możliwych do ściągnięcia/kupienia (1*) nie mówiąc już oczywiście o tych ,które już posiadam (na koncie) . Na stronie social.bioware.com dodatki oczywiście są pokazane (2*) . Problem nie jest jakiejś wielkiej wagi bo grę i tak mogę uruchomić (jest opcja "wymuś wczytanie" ) (3*) , ale jednak wolałbym grac z dodatkami ,z którymi grałem wcześniej. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Zdj.

1* - http://img809.imageshack.us/i/da1.png/

2* - http://img208.imageshack.us/i/dlck.png/

3* - http://img192.imageshack.us/i/da2i.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer

Nie wiem na ile Ci pomoże taka informacja, że taki sam efekt mam, kiedy próbuję grać na XP korzystając z konta zwykłego użytkownika. Dopiero przelogowanie na konto administratora pomaga i gra poprawnie ściąga z konta informacje o dostępnych DLC, nagle znajduje też informacje o zainstalowanych DLC itd. Na zwykłym koncie da się grać, ale bez żadnych dodatków (choć gra loguje się na konto Bioware).

Być może jest to problem z zabezpieczeniami w Win 7? Nie mam tego systemu, nie wiem jakie tam są mechanizmy.

Przy okazji podczepiłbym się pod ten temat i proszę o pomoc jeśli ktoś wie, dlaczego właściwie tylko z konta administratora da się grać z DLC (pod Win XP). Na zwykłym koncie gra nie widzi nawet zainstalowanego dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno zmieniałem system z XP na 7 i też miałem podobny problem. Okazało się, że winowajcą był DAupdater, który nie startował razem z uruchomieniem gry.

Sprawę rozwiązałem odpalając go ręcznie - z menadżera zadań Windows wszedłem w zakładkę "usługi", tam wyświetliłem listę wszysykich dostepnych usług, znalazłem "Dragon Age: Origins - Content Updater" i uruchomiłem go. Po czymś takim w grze, po zalogowaniu na swoje konto, automatycznie rozpoczęło się pobieranie wykupionych dodatków.

Co do XP - nie wiem, na tym systemie grałem już dość dawno temu i wtedy nie miałem żadnych problemów. Wiem jednak, że w międzyczasie część patchy bardziej namąciła niż pomogła, więc nie wykluczam możliwości wystąpienia komplikacji :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Sam niedawno zmieniałem system z XP na 7 i też miałem podobny problem. Okazało się, że winowajcą był DAupdater, który nie startował razem z uruchomieniem gry.

Tak, kiedyś też trafiłem na podobne rozwiązanie, żeby uruchomić na stałe tę usługę i tak też zrobiłem.

Co do XP - nie wiem, na tym systemie grałem już dość dawno temu i wtedy nie miałem żadnych problemów. Wiem jednak, że w międzyczasie część patchy bardziej namąciła niż pomogła, więc nie wykluczam możliwości wystąpienia komplikacji :).

To akurat nie wina patchy (chyba), bo pierwsze uruchomienie u mnie było bez patchy i też tylko z konta administratora gra widziała DLC do ściągnięcia (premierówka zawierała dwa darmowe).

Trudno, być może taki urok tego tytułu. Grać się jak najbardziej da, tylko trochę denerwuje to przełączanie na administratora i z powrotem (niemal wszystkie podstawowe rzeczy robię na koncie zwykłego usera, zawsze to bezpieczniej, takie dawne przyzwyczajenie z Linuksa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc .Okazało sie że pomogła opcja "Uruchom jako administrator". Nagle pojawiły się DLC do sciągnięcia (i te które posiadam na koncie i te możliwe do kupienia) i wszystko byłoby OK gdyby nie to, iż jest napisane "(Brak Dostępu)" przy jednym z DLC. Jest to o tyle dziwne ,że posiadam je na koncie. Dodatkowo przed chwilą je sciągnąłem. Ma ktoś może rożwiązanie na ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne odpalenie usługi aktualizacji zawartości (to o czym pisałem wyżej) powinno pomóc też z ewentualnym problemem braku dostępu do poszczególnych DLC, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to radzę ją uruchomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne odpalenie usługi aktualizacji zawartości (to o czym pisałem wyżej) powinno pomóc też z ewentualnym problemem braku dostępu do poszczególnych DLC, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to radzę ją uruchomić.

No niestety. To nie to. Sprawdzałem. Jakieś pomysły jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...