Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boski

Nie ma obrazu na monitorze po wymianie karty

Polecane posty

Witam wszystkich mam problem taki:

Kupiłem sobie kartę Radeon 9800pro gdy ją podłączam do płyty głównej nie mam obrazu na monitorze ciągle świeci się czerwona dioda w obudowie żadnych odgłosów z biosu ,wentylator na karcie się obraca i karta się nagrzewa po włożeniu Radeona 9550 komputer normalnie startuje poniżej podam opis pc

Płyta ECS Kt600a

2x dyski po 40Gb

Zasilacz Chieftec 350W

Procesor Sempron 2800+

768 ram ddr

proszę o szybką pomoc :icon_confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to spróbuj włożyć tego 9800pro do innego kompa, może karta jest zepsuta. Misałem podobny problem z gf8400gs.

Sprawdziłem tą kartę i jest sprawna :cool:

Ale dla czego u mnie nie działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta karta ma takie cos jak wejscie na dodatkowe zasilanie ? wez doscisnij karte do plyty glownej albo poprostu twoj zasilacz nie taje rady jej uciagnac zobacz

Karta ma wejście na dodatkowe zasilanie które podłączyłem molexem co do zasilacza to by nawet lepszy sprzęt uciągną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie pomyślał o odpaleniu bez RAM`u albo zrobić restart BIOS`u? Ja miałem to samo, ale z HD4850 wtedy wystarczyło przełożyć RAM.

Żeby zresetować bios wystarczy wyjąć baterię z płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszą, naturalnie. zawiera poprawki zawarte we wszystkich poprzednich.

edyta: poza tym, pobieraj TYLKO ze strony producenta płyty !

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/P...=24&LanID=0

zakładka download, następnie bios, najnowsza wersja to 1.2c

Mam mały problem nie mam stacji dyskietek ale próbowałem z pendriva ten bios uaktualnić ale nie znam komend żeby zaktualizować bios. A pendrive się botuje normalnie

na pendraivie mam takie pliki

Link

BOTLOG.PRV i BOTLOG są plikami ukrytymi

więc może mi pan podac te komendy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwne, że w paczce z biosem nie ma programu flashującego...

a) możesz to zrobić z poziomu windy, korzystając z programu producenta - instrukcje flashowania i sam program znajdziesz poniżej (kliknij w how to use) :

Instrukcja

b) do flashowania z poziomiu biosu możesz użyć aplikacji Award Flash Utility (skoro posiadasz bootowalnego pendrive`a to nie powinno być problemu). jednakże powinna być w archiwum z biosem (a jej nie ma :/ )

Instrukcja

c) do flashowania z poziomu windowsa możesz użyć także aplikacji Award Winflash (również powinna być w paczce z biosem, a jej nie ma :/ )

Instrukcja

Tu znajdziesz wymienione w b) i c) programy, wraz z instrukcją obsługi:

http://www.biosman.com/bios-flash.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowałem tego R9800 wsadziłem i monitor się zapalił (był obraz) i za parę sekund gdzieś 1-3s zgasł.

Wyjmuję kartę patrze na wejście na dodatkowe zasilanie i jest jedno spalone wejście z 4 tam gdzie czerwony kabel dochodzi

ale karta się nagrzewa ale nie ma obrazu ;/ chyba karta padła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

nie wygląda to raczej na winę nowego biosu :P raczej na problem z zasilaczem wskazuje...

dobrze by było, gdyby Ci ktoś do tego zasilacza popatrzył, no i kartę na innym kompie sprawdził, czy nie zdechła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...