Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

parys88

Linksys WAG200G, LIVEBOX, a dekoder TV TP?

Polecane posty

Witam,

Szukając w googlach informacji na temat połączenia dwóch routerów, znalazłem kilka tematów, lecz w żadnym problem nie został doprowadzony do końca, wiec postanowiłem stworzyć taki wątek tutaj.

Mam neostrade 6Mb, którą przez router Linksys WAG200G (dość popularny model), dzielę poprzez wi-fi na piętrowy domek.

Jakis czas temu wcisneli nam super-hiper-extra telewizję z TP, i mimo ze jest mi to niepotrzebne to szkoda by to coś leżało odłogiem postanowilem sprobowac podłączyc to-cos pod inny tv i sprawdzic jak dziala.

Pierwsza niespodzianka od tp, to oczywiscie dekoder, ktory to musi byc podpiety pod router (domyslnie livebox - ktorego oczywiscie dostalem w zestawie), i to tylko po LANie, bo mimo ze ma wejscie na usb (i pisze na nim ladnie livebox - a do tego dostaje adapter wi-fi, ale domyslam sie ze to do PC) to chyba tylko od picu. Podpiąłem jednak dekoder do swojego sprawdzonego Linksysa (mam siec niezabezpieczona), po odczekaniu ok 2-3 minut dekoder sie uruchomil, połączyl z siecia i powiedzmy ze "dziala", czyli nie musi byc livebox, po prostu router z dostepem do internetu.

No ale przechodzac do sedna sprawy, moj problem polega na tym ze ani mi sie sni trzymac dekodera uwiazanego na kablu do routera z racji ze jest to bardzo niewygodne, nieestetyczne i kilka innych "bo nie" (linksys - parter, dekoder tv - I pietro), i chcialbym by dekoder dzialal bezprzewodowo, w sieci, a wiec moje pytanie jest takie:

Czy mogę z liveboxa zrobic jakis podrzedny punkt dostepowy ktory po prostu tylko trzymalby połączenie sieciowe z linksysem (czy jest mozliwa taka konfiguracja na obudwu routerach) i przez to mial dostep do internetu - a do liveboxa podłączyl bym dekoder?

A jesli nie ma mozliwosci takiej konfiguracji obydwu routerow to czy moge dokupic jakis inny access point (bez adsl), ktory moglby takową funkcje spełniać zamiast liveboxa?

Wszelkie odpowiedzi, sugestie mile widziane,

pozdrawiam,

parys88

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Livebox nie ma trybu gdzie odbierałby internet po WiFi i przesyłał go dalej po kablu, tak więc to urządzenie odpada. Do tego połączenia potrzebujesz dowolnego AP, który odbierze internet bezprzewodowo od WAG200G i prześle go kablem do dekodera. Wszystko powinno zadziałać w ten sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki tak myslalem, a moglby ktos doradzic jakis dobry i w miare tani (choc cena nie gra wiekszej roli) model AP?

EDIT:

Czy ten Linksys WAP54G (słyszalem o tym modelu dosc dawno, choc nigdy go nie uzywalem) spełni swoja rolę? Zastanawia mnie to jedno gniazdo LAN (RJ45), jest to gniazdo We czy Wy, czo to nie ma znaczenia? (sorry jezeli to glupie pytanie), czy przez to gniazdo bez problemu pusci internet na dekoder?

EDIT2:

@politan, a co mozesz powiedziec o TP linku ktorego masz w sygnaturce (TP-Link WR543G)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Linksys WAP54G. Są to uboższe modele Linksys WRT54GL (którego mogę spokojnie polecić). Gniazdo LAN jest gniazdem wyjściowym od routera. Gniazdem wejściowym jest port WAN. TP-Link WR543G u mnie spisuje się bardzo dobrze. Działa właśnie jako AP odbierający sygnał radiem i dalej rozsyła go kablem. Jeżeli chcesz samego AP (bez funkcji routera) to z tańszych wersji masz TP-Link WA500G a z droższych TP-Link WA801ND (obsługuje pełną Nkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...