Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

parys88

SATA II a SATA III ?

Polecane posty

Witam, mam pytanie, jak jest z kompatybilnoscia obydwu tych interfejsow, czy moge podpiąć dysk z SATA III do plyty glownej pod gniazdo gdzie mialem wczesniej podpiety dysk SATA II, tym samym kabelkiem?

Potrzebuje kolejnego dysku, a w miare tanie (nie zalezy mi na wydajnosci, tylko na przechowywaniu danych) sa wlasnie w SATA III,

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA2 i SATA3 są całkowicie kompatybilne.

Ponadto nie za bardzo wiem jak ty patrzysz, że taniej masz dyski SATA3... ;)

no moze nie taniej, ale majac 2 barracudy, chce kolejna kupic tez barracude tyle ze 2TB, a z serii eko (5900 obr) kosztuje ok 300 zl, są i mocniejsze na SATAII (7200 obr), ale o dziwo drozsze. Tak naprawde niezalezy mi na osiagach ani tych satach, po prostu potrzebuje pojemny dysk, dzieki za odpowiedz, pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w tak dużych dyskach faktycznie SATA3 mogą być tańsze, choć to akurat ma bardzo mały wpływ na cenę. To że ECO są tańsze od zwykłych dysków to zupełnie normalne, bo w końcu są mniej wydajne ;) Niemniej na magazyn to nie robi żadnej różnicy

Swoją drogą nie wiem czy kupowanie Barracud to dobry pomysł. Temu producentowi zdarzały się wadliwe serie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fakt, byly wadliwe serie, teraz jest w miare ok, pewnie gdybym zakupil dysk innego producenta nie byloby roznicy we wspolpracy z dyskami ktore juz mam, ale poki co nie mam z nimi problemow, wiec pewnie zdecyduje sie na kolejnego seagate'a. pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...