Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abrez

NVIDIA GeForce GTS 250 - dużo stopni

Polecane posty

Witam,

Jestem posiadaczem karty graficznej NVIDIA GeForce GTS 250 1 GB, posiadam najnowsze sterowniki. Podczas grania w różne gry moja karta osiąga prędkość 70 stopni(wiem to za pomocą programu SpeedFan).

1.Czy to normalne, ewentualnie co zrobić żeby było troszkę miej:)

2. Troszkę to głośno chodzi, jest możliwość wyciszenia tego jakoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Temperatura wydaje się być w normie.

2. Spróbuj programu MSI Afterburner, tam powinieneś móc kontrolować obroty wentylatora jak też ustalać przy jakich temperaturach z jaką prędkością ma się on kręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę, przy temperaturach powyżej 100°, to nie tylko powinieneś się martwić, ale panikować! :) Obecna temperatura Twojej karty, tak jak pisał Yojo2 jest w normie, a delikatnie martwić się powinieneś, gdy przekroczy 80°, bardziej, gdy będzie powyżej 85. Myślę, że jak osiągnie 90°, to już na pewno, będzie trzeba przeczyścić kompa i wiatrak na karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę użytkownika niepokoić, ale mój GTS 250 osiąga maksymalnie 65 stopni Celsjusza i to w sporym stresie ;) ( parogodzinne sesje w Crysisa 2, Wiedźmina 2 czy Shoguna 2). Standardowa temperatura zaś ( forum, używanie kompa, przeglądanie zdjęć ) to 34-39 stopni C. I chodzi też dość cicho. Powiedz z jakiej firmy jest ten GeForce, bo mój od Gigabyta nie sprawia problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- W czym widzisz problem, pięć stopni różnicy między waszymi kartami to niewiele. Twoja cicho chodzi, bo albo ma lepsze chłodzenie, albo po prostu u niego, po osiągnięciu około 70 stopni obroty się zwiększają i tyle. U mnie np. wiatrak przyspiesza przy temperaturze 75 C°, a właściwie przyspieszał, bo po dodaniu wentylatora pod obudowę takiej temperatury karta nie osiąga. Niemniej, wcześniej temperatury powyżej 80 stopni były częste, nic się jednak z tego powodu nie stało, a mam ją już trzy lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...