Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Router pod OrangeFreedom

Polecane posty

Witam. Pilnie potrzebuje routera z WiFi pod OrangeFreedom (coś jak neostrada). Internet chce podzielić na kompa i konsole PS3. Do kompa planuje puścić neta kablem a do konsoli która jest obecnie w innym pokoju przez WiFi (potem gdy będzie w tym samym pokoju co komp i router może puszcze super długim kablem). Zastanawiałem się nad kilkoma modelami routerów:

-TP-Link TD-W8961ND

-TP-Link TD-W8960N

-Linksys WAG54G2

Jeszcze w sklepie MediaMarkt pracownik polecał mi router (chyba też TP-Link) ale niepamiętam jego modelu. :/ Jedune co zapamiętałęm to cena (329zł xD), dwie antenki i WiFi N 300Mb/s czy cuś i na pudełku pisało 5x coś tam 15xcoś tam.

Jeśli ktoś zna inne dobre modele to niech je wymieni. Prosze o pomoc w wyborze.

P.S.

Czy jeśli router ma wejście USB to czy moge podłączyć do niego pendrajwa lub zewnętrzny dysk i np dokończyć pobieranie plików zostawiając włączony sam router ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określi ile możesz przeznaczyć maksymalnie na router. Co do dysku zewnętrznego. To jeżeli nie posiada on wbudowanego klienta P2P/torrent lub router nie posiada owego to nie można dokończyć pobierania.

Tematy związane z internetem i ogólnie pojętą siecią zakładamy w dziale "Internet i sieci".

Wątek przeniosłem. -politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router z p2p to np. Asus WL-500gP tyle, że jest on routerem xDSL a nie ADSL tak więc u ciebie odpada. Z ADSL nie znam żadnego. Można też kupić serwer sieciowy Airlive 6500FS. Co do podanych przez ciebie routerów. Te TP-Linki są w porządku, tego Linksys'a natomiast odradzę. Jeżeli już możesz dołożyć to Linksys WAG160N będzie dobrym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Linksys WAG160N jest całkiem fajny tylko że ta cena :/ troszeczkę za wysoka i jeszcze wbudowana antena. Czyli ten Linksys WAG54G2 to szajs ? W takim razie z niego zrezygnuje (chociaż cena jest atrakcyjna niecałe 70 zł xD). Może jeszcze jakieś propozycje ?

P.S.

Dobrze by było gdyby router dawał rade na troche słabej lini i niemulił neta ani niezwiększał pingu w grach multiplayer (CS, TF2, L4D2, BBC2).

@EDIT:

Jak sie konfiguruje i podłancza taki serwer sieciowy żeby pobierał pliki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety WAG54G2 im się średnio udał. Możesz jeszcze rzucić okiem na Netgear DGN1000. Router do pingów itd. nie ma żadnych "ale" ;). Większość uzależniona jest od samej linii. Co do serwera sieciowego. Wszystkim zarządza się najczęściej przez przeglądarkę, tak jak z routerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Netgear DGN1000 troche sie już naczytałem. Podobno niemożna odblokować portów i że ogulnie szmelc. Więc odpada. :D

Czy kupno któregoś z tych TP-Linków będzie dobrym wyborem ? Dobre one są ? Podaje jeszcze raz modele:

-TP-Link TD-W8961ND

-TP-Link TD-W8960N

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji Edytuj. Posty połączyłem.-politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Netgear DGN1000 troche sie już naczytałem. Podobno niemożna odblokować portów i że ogulnie szmelc. Więc odpada. :D

Można odblokowywać porty. Używam z Orange Freedom 6Mb/s (stacjonarny PC na kablu i laptop przez Wi-Fi), wszystko działa jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Netgear nie jest złym sprzętem jak za tą cenę. A ktoś, kto pisze, że nie można odblokować portów po prostu się nie zna i ciężko mu znaleźć instrukcję. Wszystkie podane przez ciebie TP-Linki nie są złymi produktami ;). Czego nie weźmiesz będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomem wyżej może być problem (choć niekoniecznie, zależy od konstrukcji) ale żaden router na standardowych antenkach nie ogarnie całego piętra wyżej (tak jak pisze, zależy od konstrukcji i wielkości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...