Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VanKosiara

Rozwiązany: Który system najlepszy?

Polecane posty

Witam. Za 3 +/- miesiące chcę przerzucić się z starego ale jarego XP SP3 na coś nowszego. Jaki polecacie najlepszy po ten sprzęt (patrz. sygnatura). Myślę nad Win 7 i Mac OSX. Komputer głównie do grania, netu i multimedia. Wraz z nowym systemem podłączam nowego neta prawdopodobnie na kablu DSL od Orange Freedom 6mb/s albo Netie 4mb/s i planuje kupno routera Wi-Fi, zatem fajnie by było gdyby system nie blokował internetu, bo XP zawsze zabiera te 20%. Wymieńcie zalety i wady tych systemów jakie wyżej podałem. A może jakiś inny? Jestem otwarty na propozycje.

Z góry dziękuje ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

W XP można wyłączyć ograniczenie prędkości netu o 20%, a w W7 standardowo też jest takie ograniczenie i także można je wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyda Ci się lepszy system, to kup, ale jeśli poczciwy XP nie stwarza problemów, albo nie masz sprzętu który korzysta z dobrodziejstw Visty/Siódemki, to nie ma potrzeby wymieniać czegoś, co jest dobre.

Jeśli chodzi o 20%, które XP rzekomo zabiera, to jest na to sposób. Tylko nie wiem, czy skuteczny, bo z moich doświadczeń wynika, że jednak chyba nie...

Jeśli chcesz mieć cały net dla siebie, to klikasz Start --> Uruchom. Wpisujesz gpedit.msc, przechodzisz do Konfiguracja komputera --> Szablony administracyjne --> Sieć --> Harmonogram pakietów QoS. Klikasz na Ogranicz rezerwowaną przepustowość - ustawiasz opcję na Włączone i limit przepustowości na 0%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 20 % czasem nie jest dla aktualizacji, ze jak cos innego sciagamy to mamy rezerwe dla aktualizacji gdy oczywiscie ja wlaczymy ;p

dobra masz gfx 4xx wiec dx 11, a wiadomo ze xp ci nie pociagnie tej wersji, vista jest kulawa wiec zostaje tylko win7, masz 3gb wiec spokojnie uciagnie, zawsze mozesz sobie podlaczyc pendrive i z readyboost podbic troche pamieci ;)

win7 kupilem wraz z kompem w ciemno, stwierdzilem ze po viscie raczej nie odawala z ulomnym systemem, no i sie nie zawiodlem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w drugim poście napisał:

Jak do grania to windows 7, licencja Mac OSX pozwala tylko na instalację na komputerach Apple.

Pytanie...dlaczego?Dlatego że do odpalenia każdej gry potrzeba około 0.5GB RAM więcej?Stereotyp już jest taki że Vista to szajs, a wcale tak nie jest.Ja cały czas korzystam i sobie chwalę, mam Windows 7 i porównywalnie je oceniam.

Co do pytania.Zgadzam się.Windows 7 Home Premium 64bit i z grzywki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNU/Linux z grami też sobie jakoś radzi, ale jeśli chcesz na nim odpalać gry dla Windowsa, to trzeba się trochę pobawić, ja bym więc jednak z tym uważał. Do wszystkich innych zastosowań się nada. Z prostszych dystrybucji mogę polecić openSUSE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

IMO Ultimate się nie opłaca... Już prędzej Professional, ale i tak do użytku domowego najlepszy będzie Home Premium ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy system to XP prof, niewiele jest gier, które go nie obsługują, będzie jeszcze długo wspierany ponieważ ciągle wiele osób go posiada i nie chce się przesiadać na wypięknioną siódemkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie chce się przesiadać na wypięknioną siódemkę.

Na moim lapiku C2D 2.1Ghz, 2gb ram, gf8600 windows XPek poszlachtowany nlitem i stuningowany ręcznie przeze mnie nie pociągał więcej niż rok. Niestety ale ten system można odchudzić do granic anoreksji i zoptymalizować do szybkości formuły F1 ale w końcu i tak nabiera na siebie tyle że muli niemiłosiernie. Nie pomagają defragmentacje, programy typu CCleaner czy RegCleaner. Ten typ tak po prostu ma i koniec.

Natomiast Win7 mam już 2 lata i w ogóle go nawet nie defragmentowałem ani czyściłem (tylko rejestr Registry Mechaniciem raz na pół roku) i chodzi jak ta lala. Nie widzę więc powodu dla którego nadal miałbym twkić przy XPeku. Oczywiście mam go na drugim kompie jako drugi zapasowy system bo tamten to już emeryt ale i tak jako pierwszy system mam Debiana m.in. dlatego właśnie że XPek tak się zamula i nie chce mi się co roku wczytywać obrazu dysku z zainstalowanym systemem żeby go odświeżyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że "kilka" różnic jest. Dobra dzięki za wszystko, wezmę sobie Professional i gitara. Można zamknąć.

Nie opłaca się. Nie będziesz używał nawet 10% z dodatków jakie ma Pro. W firmie jest przydatny, domowym nie. Nie przepłacaj. Lepiej dołóż do wersji BOX Home Premium - mniej kłopotów z licencją ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...