Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymchuck

Rozwiązany: problem z internetem/routerem

Polecane posty

Witam.

Mam problem. Nie mogę połączyć się z internetem, po włączeniu rozwiązywania problemów pojawia się komunikat: "Karta sieciowa "Połączenie Lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip".

Próbowałem resetować i odłączać od prądu modem i router.1

Z routerem jest inny problem - nie mogę wejść na tę stronkę konfiguracyjną ani od siebie z komputera, ani od brata (stronka długo ładuje się, a potem wyskakuje komunikat Błąd 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Nieznany błąd.). Internet działa u brata na kompie, natomiast na moim nie chce ruszyć.

Jak na razie próbowałem resetować wszystko wkoło i przypisywać na stałe adres ip. Nie pomogło. Przeinstalowałem też stery do karty sieciowej (dziś ściągnięte)

Po przypisaniu na stałe adresu ip, pojawia się informacja, że system windows nie może rozwiązać problemu w ramach rozwiązywania problemów -.-'

System - windows 7 64-bit, karta sieciowa standardowa z płyty asrock 770 extreme 3, modem od upc Scientific Atlanta epc 2203, router linksys wrt54gc 2.0.

Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie bardzo wiem, czy to przywracanie ustawień domyślnych routera dało jakiś efekt. Próbowałem, zgodnie z poradami na forum linksysa, przywracać domyślne ustawienia za pomocą metody 30-30-30, ale dalej nie mogę włączyć stronki konfiguracyjnej routera.

Ściągnąłem też ze strony producenta wizard setup, który krok po kroku pokazuje jak ustawić router, ale po podłączeniu w kolejności zgodnej z instrukcjami wizard nie jest w stanie 'znaleźć' routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż zakładkę z właściwości karty sieciowej - tą z protokołami itp.

pingnij routerowi poprzez kabel i poprzez wifi (użyj komendy ping IP w wierszu poleceń - wpisz w starcie cmd)

router jest nowy i od nowości są z nim takie problemy? a może wcześniej działał? w jakiej sytuacji przestał pracować poprawnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...