Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ernie1979

Karta muzyczna do ok 60zł

Polecane posty

Witam!

Mam płytę gł Gigabyte. Wbudowany 8-kanałowy układ Realtek ALC889A

Myślałem, żeby kupić jakiegoś SB.

Głośniki Logitech X230.

Chcę wydać ok 60zł

Warto zmieniać?

Słucham muzy i gram na kompie. Audiofilem nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz na głośnikach, czy na słuchawkach?

Jeżeli na słuchawkach, to możesz kupić, różnica będzie odczuwalna, słuchawki można kupić na USB z wbudowaną kartą dźwiękową lub kartę dźwiękową. Jeżeli słuchach na głośnikach i nie jesteś audiofilem, to się nie opłaca, bo tego nie odczujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SB Audigy! i polecam :) Jestem po zmianie z jakiegoś chinśkiego tworu, i różnica w jakości i wydajności jest dla mnie dość mocno odczuwalna (tworzę muzykę, ale nie zależy mi na udziwnieniach w stylu EAX).

@varamir: powinieneś chyba doczytać cały post, albo przynajmniej przeczytać go jeszcze raz bo kontekstu nie zrozumiałeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up czytałem 2x zanim napisałem swojego posta. czytałem teraz trzeci i za nic nie widzę czegoś czego nie zrozumiałem. Może mnie oświecisz?

1. jakiego chińskiego tworu? miałeś może Essence ST? to jest akurat Koreański twór... Porównywalny poziom -.-

2. jak powiesz że tworzysz muzykę na SB Audigy, bo to wynika z uwielbianego przez Ciebie kontekstu, to mi witki opadną.

3. EAX jest aktualnie nic nie warty, chyba że komuś zależy na pogłosach w Baldurs Gate, bo chyba jedyną grą która daje radę i normalny użytkownik jest w nią w stanie grać z EAX to FEAR, a i bez nie ma na co narzekać...

I czekam na oświecenie co przegapiłem, może świetne głośniki Creative? A może fakt że audiofilowi poszła by przy nim krew z uszu? a może fakt że nasz kolega chce zmienić kartę wierząc w to że poprawi mu ona głośniki? Nie wiem. Ale jestem ciekaw.

A dla autora tematu, żeby nie myślał, że o nim zapomniano: http://www.techfanatyk.net/polecane-komput...arty-dzwiekowe/

I wszystko będzie jasne :) A sam uważam, że lepiej odlożyć te 60 zł na audigy2 i nowe głośniki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie oświecisz?

Napisał że NIE jest audiofilem, więc nie wiem o co się żalisz, że chce kartę za 60zł.

1. Nie, C-Media :P

2. Nie do końca rozumiem. Tworzę ją na SB, bo ma wystarczająco niski poziom szumów i na tyle dobrą wydajność, że przy moim antycznym kompie jest w porzątku. Nie korzystam z kontrolerów midi ani z niczego takiego, więc nie potrzebuję zewnętrznych interfejsów za 700zł :P

3. Właśnie o to mi chodzi ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że NIE jest audiofilem

Problem lezy w tym, ze wspominanie o audiofili w takim temacie jest smieszne z natury. Wlasnie do tego pije varamir.

Sam mam plyte GIGABYTE z ALC889A i moge smialo powiedziec, ze nie oplaca sie kupowac lepszej dzwiekowki bez zwiekszenia budzetu. ALC889A radzi sobie bardzo dobrze i nawet Xonar DS zrobil, wedlug mnie, doscsubtelna roznice. A testowalem to na bardzo przyzwoitym sprzecie.

Bez znacznego zwiekszenia budzetu nie zmienialbym niczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie samo rzucenie hasła 'i nie jestem audiofilem' w takim kontekście, jest użyciem słowa którego ani się nie rozumie, ani nie umie użyć. I tak jak stwierdzenie wszyscy Polacy to złodzieje, jest obraźliwym sterotypem.

Wracając to tego o co mi chodzi: zauważ, że stwierdzając, że się szuka czegoś za 60zł, to trzeba znaleźć coś wartego uwagi. Najlepszego za 60zł. Jeśli biorąc pod uwagę słowa nieumiejętnie użyte 'i nie jestem audiofilem' to zaproszenie żeby zlać temat, bo wyraźnie autor prosi, żeby nie dawać nic fajnego. 'bo nie jest adiofilem' ("nie mam dobrego słuchu itp') i nie zauważy różnicy między integrą a dźwiękówką. Jest to wręcz stwierdzenie dajcie mi cokolwiek, a kupię, bo sam nie chcę zaryzykować i jak coś będzie na was -.-" Jest to niezła parodia, bo nie zgadza się z żadnym z pojęć tu użytych, a powtarzają się takie teksty non stop ;/ ale tak to widzę, z resztą nie jako jedyny, więc apeluję tylko o jedno. myślcie :) i opieprzajcie mnie jak sam nie myślę (tylko trafnie, błagam) ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...