Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gloom5

Rozwiązany: Problem z wykrywaniem i konfiguracją procesora.

Polecane posty

Mam płytę główna MSI KT4V, i na niej procesor Athlon XP 2400+ (2000 MHz). Procesor jest w pełni sprawny, płyta też. problem pojawia się gdy połączę jedno z drugim - w tym momencie z FSB 133MHz robi się 100MHz zaś mnożnik i napięcie pozostają bez zmian - mnożnik x15 napięcie 1,650V. Z tego co mi wiadomo procesor ten powinien fruwać na FSB 133 x 15 co daje 1995Hz czyli w przybliżeniu te 2GHz. jednak mi mimo wszystko ustawia się automatycznie na 100MHZ czyli mam 1,5GHz.W BIOSie mam wszystko na auto. reszta konfiguracji jak w sygnaturce. Nie mam pojęcia co i jak zrobić, żeby proc chodził ze standardowym zegarem (że o OC to już w ogóle nie wspomnę - proc nie był poddawany OC).

W załącznikach są screeny z CPU-Z - procesor i pamięć.

@down - Kruczek11

Proc non stop ma tę samą częstotliwość - czy to na pulpicie włączonym tylko i wyłącznie antyvirem czy też pod prime'em 95 po 30 minutach(taktowanie sprawdzane w trakcie). Też myślałem, że to może jakaś funkcja oszczędzania ale nie. Wpadłem na pomysł - może udałoby się go "podkręcić do 2GHz? Chodzi mi o samą zmianę szyny z 100MHz na 133MHz - pamięci pociągną to bez problemu. (teraz chodzą na 266MHz)

@yojo - nie nie próbowałem aż do 133. ale przy 112 płyta już nie wstawała nawet na napięciu 1,7 na CPU.

procesor.bmp

pamiec_1.bmp

pamiec_2.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić jakąś zasobożerną aplikację i wtedy zobacz do CPU-Z jaką prędkość osiąga ten Twój Athlon. Możliwe, że po prostu w stresie rozwija on w pełni skrzydła, ponieważ do zwykłego przeglądania netu/nic nie robienia procesor ogranicza swoją prędkość, aby się nie grzał jak czarne auto na słońcu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpliwe, bo po pierwsze stare procesory nie miały takich funkcji (nie sądzę by ten to posiadał), po drugie nawet jeśli by miał to obniżanie taktów w spoczynku jest zawsze dokonywane przez obniżanie mnożnika, nigdy przez obniżanie FSB.

@gloom5: próbowałeś samemu ustawić w BIOSie FSB na 133MHz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...