Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jacoob05

Temperatury

Polecane posty

Witajcie forumowicze. ostatnio zrobilem leki benchmark kompa i temperatura karty graficznej jest dość wysoka

Test zrobilem z powodu zacinek w grach - po jakies 5 minutach grania w BC2 gra zaczyna wolniej chodzić, z 40 FPS spada na 25-30

Jesli chodzi o procesor to nie ma z tym problemu, uruchomiłem Crysisa na max grafie (~5 FPS, [beeep] yea) przy wyłączonym wentylatorze procesora. nie przekroczyłem 60 stopni :trollface:

Co innego ma sie z kartą graficzną. karta to Geforce 9800GT od ASUSA. Chłodzenie ma niemodyfikowane, jedynie było zdejmowane kilka razy w celu wymiany pasty. temperatura w furmarku 16X AA to 85 stopni (!!) wiec dlatego mnie to tak dziwi.

Konfig kompa:

ATHLON 2x 2.4 (chciałem podkręcać ale zasilacz nie pozwolił)

9800GT

3GB GOOD RAM 800Mhz

MODECOM FELL 400W (tak wiem zasilacz jest do d..)

Pytania:

Jaka jest prawidłowa temperatura dla 9800GT?

Czy to normalne ze grając w Bad Company 2 MP, 1400x900(monitor nie pozwala na inną rozdzielczosc) z detalami, cieniami ITD na minimalnych gra ma max 40 FPS, a jak pograć dluzej to nie wiecej jak 30-35 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperatury tej karty, 85 stopni to jest właściwie max (choć wytrzyma i ponad sto). "Dobrą temperaturą" osiąganą w FurMarku, będzie jednak mniej niż 80. Myślę, że w grach przyzwoitą temperaturą byłoby tak maksymalnie 75°. W żadne podkręcanie się nie baw (sam wiesz jaki masz zasilacz). Sprawdź kompa na innym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Company 2 lubi procesory z czterema rdzeniami. Dlatego masz taką, a nie inną wydajność na tym swoim Athlonie.

Temperatura 85°C na grafice nie jest straszna. Jaki to dokładnie 9800GT?

Załatw jakiś lepszy zasilacz, chociażby do testów. :)

Jeśli już będziesz miał jakąś zasiłkę to:

Włącz LinXa/OCCT do obciążenia procesora i po ~20minutach podaj nam jakie miałeś temperatury (jeśli zauważysz, że temperatury dochodzą do ~85°C wyłącz program).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na filipbawola, może on będzie wiedział po co mu akurat te wykresy, bo ja ni diabła nie wiem.

Ja poproszę wszystkie wykresy wygenerowane po przeprowadzeniu testu GPU:OCCT na ustawieniu Auto(1h). Nie przerywaj testu. W razie czego OCCT sam to zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty ujdzie. Idealna nie jest, ale jeszcze nie jest ograniczana wydajność z powodu zbyt wysokiej temperatury, więc nie tu jest problem.

Sprawdź miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz w spoczynku i stresie, bo na wykresach wygląda to kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym dylemat:

pogram kilka-kilkanascie minut i jest dobrze, potem zaczynam odczywac spadek FPS-ów

jak dla mnie to ewidentna wina przegrzania sie karty graficznej, skoro w occt siegneła prawie 100 stopni (!)

moze jakiś program do zwiększenia obrotów wentylatora karty graficznej?

co mozecie polecic?

( co do miernika napiec - niestety nie dysponuje nim i nie mam od kogo porzyczyc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OCCT karta nie zmniejszyła wydajności, a ta temperatura była stabilna, więc moim zdaniem jednak to przegrzewanie nie jest. Obroty możesz zwiększyć np. programem RivaTuner.

Bez sprawdzenia napięć niestety nie posuniemy się dalej. Masz możliwość podłączenia kompa do innego zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zasilacze są tego samego pokroju co Twój i mój fell więc lepiej ich nie ruszać. Sprawdź na jakimś Ocz, Bequiet lub innym markowym pożyczonym od kogoś jeśli masz taką możliwość. Sam mam problemy ze swoim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...