Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Splint3rPL

Rozwiązany: Odtwarzacz MP4 do 200 zł

Polecane posty

Witam. Nie jestem pewny, czy to odpowiedni dział na taki temat, bo mp4ka nie jest jednak częścią komputera, ale tutaj najbardziej mi pasował. Jeśli źle wybrałem, to bardzo przepraszam.

W każdym razie poszukuję odtwarzacza mp3, lub mp4 za ok. 200 zł.

Poprzednio miałem jakiegoś no-name (tandetny), potem Pentagram Eon Cineo. Niestety ten ostatni odszedł ostatnio do krainy wiecznego zasilania i muszę poszukać czegoś nowego. Wolałbym żeby była to mp4ka. Nie zamierzam oglądać na playerku długich filmów, jednak wygodniej mi się z kolorowego i większego wyświetlacza korzysta. Jeżeli w tej cenie nie znajdzie się nic przyzwoitego, to polećcie jakąś mp3kę. Aha, no i kwestia wbudowanej pamięci - spokojnie wystarczy mi 2 GB (ale mile widziana możliwość włożenia karty).

Co jest dla mnie ważne?

Dobra jakość dźwięku, niezły wyświetlacz, przyzwoite wykonanie i jeśli dałoby radę - wbudowany głośniczek. Nie zależy mi na dobrych słuchawkach w zestawie, bo mam swoje. Dobrze by również było, gdyby do zgrywania plików nie było wymagane żadne oprogramowanie, ale jeśli będzie, to przeżyję :).

Zastanawiam się nad Creative Zen Style 300 4GB, PENTAGRAM Vanquish R Pocket 2GB

i Sony NWZ-B152.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius857

Może coś takiego-> http://www.ceneo.pl/7833584s

dobra jakość dźwięku, niezłe słuchawki, filmiki w avi, slot na karty microSD, ładny obraz odtwarzanego filmiku

UWAGA po włączeniu przyciska on/off trzeba przytrzymać przycisk play by go włączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sagitarius857 - ten iBox średnio mi się spodobał. Jakoś nie mam zaufania do tej firmy, a sam playerek wygląda dość tandetnie (ale może się mylę).

Znalazłem w sieci TEN playerek - Creative ZEN X-Fi Style 8GB i muszę przyznać, że mi się spodobał. Opinie o nim również są pozytywne. Warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od siebie polecam rodzinę Creative Zen. Mam pierwszego Zena, którego kupiłem ze 3 lata temu i do tej pory mi pięknie śmiga. Dobra jakoś dźwięku i obrazu, tylko na moim wszystkie filmiki muszą być w .avi a dźwięk w mp3 (może jeszcze jakiś, ale nie próbowałem :]). Bateria po tym czasie wciąż trzyma po 6-7 godz. a sprzęt hebluje praktycznie non-stop.

Dużą zaletą jest też podejście Creativa do spraw gwarancji. Jest to jedyna firma, która nigdy mi żadnych problemów nie robiła. A pierwszego Zena sam zepsułem i było to widać :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się na niego zdecyduję. Kosztuje ponad 200 zł (ok. 300), ale lepiej dołożyć i kupić coś przyzwoitego co posłuży kilka lat. Mam tylko dwa pytania (głównie do Stillborna, bo jak mówił, posiada Zena)

- Muzykę zgrywa się przez jakiś soft od Creative, czy "kopiuj, wklej"?

- Jeżeli zgram sobie kilka płyt (każdą w oddzielnym folderze), to mogę sobie odpalić tylko jeden folder, czy mp4ka miesza całą muzę w jednym katalogu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę zgrywa się przez jakiś soft od Creative, czy "kopiuj, wklej"?

To zależy, co chcesz. Bo mam do swojej jakiś soft dołączony, ale go olałem, bo do niczego mi nie potrzebny. Używam copy/paste. Prosto, łatwo i przyjemnie.

Jeżeli zgram sobie kilka płyt (każdą w oddzielnym folderze), to mogę sobie odpalić tylko jeden folder, czy mp4ka miesza całą muzę w jednym katalogu?

To zależy, jak sobie ustawisz. Masz możliwość losowego odtwarzania muzyki. Jednakże wszystko masz posegregowane wg. albumów, wykonawców, stylów muzyki i jeszcze kilku opcji. Sam na ogół używam wyboru poprzez albumy.

PS.

Zapomniałem dodać, że ZEN nie ma (a może już ma?) ładowarki. Ładuje się tylko poprzez podpięcie pod port USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Zen X-Fi 8GB to starsza nieco wersja Creative Zen X-Fi Style 8GB. Różnice są głównie w kosmetyce. I cenie.

PS.

A z tego co widzę, to nadal nie dorobili się ładowarki, tylko nadal ładuje się przez USB.

PPS.

Aha. Jeśli chodzi akurat o jakość dźwięku, to jest typowa dla produktów Creative. Czyli dobra, a jak się po majstruje przy ustawieniach, to bardzo dobra. Tylko słuchawki zazwyczaj dają o dość niskiej żywotności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...