Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karoufolec

WiFi na ok. 1-2km!

Polecane posty

Witam. Mam malutki problem... chciałbym swój internet podciągnąc do szkoly, dokladniej internatu ;], który znajduje sie ok 1-2km od mojego domu...

kablem odpada bo 2km kabla to japier....xDxD

Czy wiecie jak wifi tam podciągnąć?? Jakieś pomysły, czy to jest realne...??

Z dachu droge do szkoly jest czysta bez drzew i budynków ;]

PS:Internet mam z neostrady 20mb/s ;D, i korzystam z routera TP-Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero szans bez kabla. Nawet jezeli sygnal przebedzie te 1-2 km to bedzie tak slaby, ze nawet przez okno nie przejdzie, a co dopiero przez sciane. BTW po cholere mieszkasz w internacie, skoro twoj dom znajduje sie 2 km od szkoly?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chmielok

Czemu zero szans ?

@karoufolec

Jeśli masz widoczność z dachu to wystarczy dokupić 2 AP. Jeden postawisz u siebie a drugi w szkole. Do tego 2 anteny panelowe lub kierunkowe z dużym zyskiem (pierwsza po stronie domu wkręcona w AP, druga po stronie szkoły wkręcona w AP). Zaznaczam, że musisz mieć czystą widoczność obu anten by wszystko współgrało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko w tym temacie....

u mnie w domu musi byc ap podlączony do routera a z AP antena zew. która puści sygnał, w szkole musi byc drugi AP do odbioru sygnalu a antena do tego ap wewnętrzna taa?? bo mi sie zdaje ze kierunkowa byla by zbedna a wewnętrzna na 5dbi by starczylo aby puscic sygnal na calą szkole ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć 2 AP, 2 anteny zewnętrzne, które będą miały bezproblemową widoczność i jeżeli chcesz jeszcze rozsyłać sygnał po WiFi zarówno w domu jak i w szkole to potrzebujesz 2 routerów. Podsumowując 2 AP + 2 anteny + 2 routery. Możesz też kupić 2 routery z podwójnym radiem (np. Ovislink G.DUO).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...