Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juubi10

Brak pliku NTLDR

Polecane posty

Witam mam taki problem , że po włączeniu komputera (XP Professional) jest czarny ekran , a jak uruchomię przez Recovery Console pojawia się błąd Brak Pliku NTLDR Naciśnij CTR ALT DEL aby zrestartować . Restart również nie pomaga !

Od 2 tygodni męczę się z tym problemem włócząc się po różnego rodzaju forach , jednak pomocy nie uzyskuję . Dostawałem rady np. uruchomić fixboota i fixmbr , jednak to nie pomagało , a przy fixmbr występował taki błąd :

"Uwaga !

Stwierdzono ,że ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy główny rekord rozruchowy

Fixmbr może uszkodzić tabelę partycji w przypadku kontynuowania operacji

W wyniku tego wszystkiego partycje bieżącego dysku mogą się stać niedostępne

Jeżeli nie ma problemów z dostępem do dysku nie należy kontynuować tej operacji"

Jeszcze gdzie indziej otrzymałem taką radę :

copy x:\i386\ntldr c:\

copy x:\i386\ntdetect.com c:\ (bo czasami skopiowanie samego ntldr nie wystarcza)

fixmbr

fixboot

Co również nie pomagało , jeszcze jeden użytkownik kazał zrobić bootcfg /rebuild , co też nie pomogło .

Nie wiem co mogę zrobić , mam nadzieję , że mogę liczyć na Waszą pomoc z góry dziękuję :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki bajer, który się zowie [CIACH]. Pozwala on uruchomić system m.in. w przypadku braki pliku NTLDR. Czy pomaga permanentnie czy jednorazowo - nie wiem. Pozwoli ci to jednak chociażby zachować istotne dane, jeśli będziesz zmuszony do sformatowania systemu i postawienia go od nowa, co w typ przypadku jest jedną z opcji, które trzeba rozważać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekn Jest taki bajer, że podana płyta jest nielegalna. Tym razem osta nie dostaniesz, ale następnym razem nie będę się zastanawiał.

Ostrzeżenie przy fixmbr zignorowałeś, czy też tego posłuchałeś? Zignorowanie tego ostrzeżenia czasem pomaga.

Ja bym sprawdził, czy partycja aktywna jest poprawnie ustawiona. Niestety w przypadku Windowsa XP nie ma prostego narzędzia, by to naprawić.

Przeczytaj ten artykuł. Proponuję po prostu na każdą partycję skopiować plik ntldr i zobaczyć co się będzie wtedy działo.

Dobrze by było, gdybyś napisał co robiłeś zanim pojawił się problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóż płytę CD z windowsem, odpal kompa z płytki a następnie włącz konsole (klawisz R) w procesie instalacji windy.

Po odpaleniu konsoli zobaczysz czarny ekran z wyborem systemu, najprawdopodobniej będziesz musiał wcisnąć 1 potem ENTER;

następnie poprosi cie o hasło administratora, po wpisaniu będziesz mógł działać, czyli będziesz musiał skopiować plik NTLDR z płyty na dysk, wpisując następujące komendy:

COPY D:\I386\NTLDR C:\ ENTER

COPY D:\I386\NTDETECT.COM C:\ ENTER

gdzie literka D oznacza litere dysku CD (nie wiem jaka literka odpowiada za Twój CD) Jak nie będziesz wiedział jak dojść do tego jaką masz literę CD napisz, a litera C oznacza partycje systemową,

Po wszystkim reset kompa wyciągasz płytę i powinno być OK

Przeczytaj uważnie pierwszy post. :) - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...