Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HellFier

Rozwiązany: Procesor szybko się nagrzewa

Polecane posty

A ja mam też taki problem tylko u mnie wina leży chyba po stronie procesora, bardzo szybko się nagrzewa, jak chciałem sprawdzić temperature w biosie dziś rano, to po około 20 sekundach włączenia biosu było 50 stopni a w ciągu kolejnych 30 sekund skoczyło do 90 stoni więc wyłączyłem komputer. Grć nie mogę bo się grzeje za bardzo osobiście podejrzewam że podczas gdy odkórzałem kompute od środka to radiator się poluzował

Specyfikacja mojego kompa

Płyta główna G-P35-S3 - socket 775,

Procesor Core 2 quad

Ram 2x 1gb

karta graficzna Geforce Gainward 9800 GT (wymieniana)

zasilacz Model - feel 1-305 ATX

Temeratura z core temp

Nie podczepiaj się pod cudze tematy.-org

Nie chciałem zakładać nowego a temat podobny. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić może wymiana chłodzenia jakie proponujecie jakieś nie za drogie.

post-80997-1296997927_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce mam ale czepiam się mózgu serce tylko krew pompuje, chyba ta pasta zepsła pod procesorem bo brat chciał zobaczyć jak wygląda procesor i próbował zdjąć radiator razem z wiatraczkiem więc stawiał bym na to. A z tym napięciem wszystko w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię ale dopiero po weekendzie.

Pojechałem, kupiłem pasta termoprzewodząca(revoltec cooling innej nie było) ale nigdzie nie mogłem znalesć Alkohol izopropylowy do wyczyszczenia starej pasty czy da się to czymś zastąpić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, kupiłem paste termoprzewodzącą(revoltec cooling innej nie było) ale nigdzie nie mogłem znalesć Alkohol izopropylowy do wyczyszczenia starej pasty czy da się to czymś zastąpić.

PS sorry za dubleposta ale temat był na chyba 5 stronie forum więc byście nie zauważyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spirytus, podobno dobry jest jeszcze zmywacz do paznokci ale nie wiem czy temu wierzyć.

Czego mogę użyć zamiast ściereczki niepylącaj podobno ściereczki z mikrofirby są dobre.

Wyczyściłem starą, paste nałożyłem nową ale są dóże różnice temperatury między 1 i 2 rdzeniem a 3 i 4 jak by co jest obrazek.

post-80997-1298221458_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znów wycieranie starej i nakładanie nowej pasty.

Ale widziałem jak nakładali paste to po prostu postawili bobka na procesor i dociskali radiatorem, a ja rozprowadziłm kulturalnie kartą kredytową (nie używana) a chłodzenie założyłem tak jak wcześniej.

Core Temp wskazuje mi teraz od 50 do 58 stopni na rdzenie a jak dotykam radiatora to jest zimny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie ma dobry docisk do procesora?

Ile nałożyłeś pasty? Warstwa powinna być możliwie najcieńsza (ale też na tyle gruba by metal nie był odsłonięty).

Ziarenko ryżu - ja zawsze daje tyle pasty.

A co do odkurzacza to sam tak robiłem i robię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie twardo siedzi na procesorze nic się nie rusza.

Paste starałem się jak najcieniej, procesora nie wyjmowałem z płyty głównej, starą paste wytarłem spirytusem (95%) ściereczką z mikrofibry procesor był cały zasłonięty pastą.

Jeszcze testy OCCT

Tak na marginesie czy taka chłodziarka będzie dobra Klik

post-80997-1298378433_thumb.png

post-80997-1298378438_thumb.png

post-80997-1298378448_thumb.png

post-80997-1298378455_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten gość nałożył pastę w wręcz tragiczny sposób. Po pierwsze pasty używa się w minimalnej ilości (w większych ilościach zamiast przewodzić ciepło będzie izolować), po drugie rozsmarowuje się ją po procesorze i chłodzeniu, a nie byle jak aplikuje.

http://www.cooling.pl/poprawne-nakladanie-...,artykul,7.html - przejrzyj ten poradnik. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przejrzałem ale i przeczytałem poradnik. Kiedy ostatnio wyminiałem paste to zamiast czystego alkoholu izopropylowego użyłem czystego spirytusu lubelskiego chyba (95%) wytarł całą starą paste chyba na drógi raz się też nadaje czy jednak poszukać gdzieś tego izopropylowego alkocholu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...