Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gyratrix

Nvidia GTX 460 1024M GDDR5 256B - niskie fps

Polecane posty

Witam,

Przeszukałem już chyba ze sto różnych stron na ten temat i dalej nie znalazłem odpowiedzi. Kupiłem ostatnio sprzęt z tego linka:

http://allegro.pl/amd-quad-4x-3ghz-8gb-100...i1441815518.htm

OS Windows 7 64 bit

Monitor stary Belinea LCD max rozdzielczość 1680X1050

Włączyłem najpierw black ops i kicha czy dam ustawienia na najwyższe czy najniższe łącznie z rozdzielczością - tnie jak diabli. Załadowałem L4D2 i pogmerałem w ustawieniach - 2 razy z początku było ponad 120 fps ale w przeciągu kilkunastu sek spadło do ok 30 przy czym straszne skoki nawet do 15. Załadowałem różne strowniki - stare, najnowsze, beta itd. Oczywiście używałem za każdym razem drwiver sweepera. Błagam - poradźcie czy ten komp to ... czy muszę zmienić ustawienia jeśli tak na jakie... myślałem już o zmianie karty na jakiegos radeona w podobnej cenie. Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/amd-quad-4x-3ghz-8gb-100...1441815518.html poprawiony link. Słaby wydajnościowo komputer jak na tę cenę (w dodatku z tragicznym zasilaczem), ale mniejsza z tym.

Sprawdź temperatury podzespołów. Możesz użyć do tego programu HWmonitor. Ponadto nie zaszkodzi sprawdzić w jakim stanie jest dysk - daj screena z programu HDTune (zakładki Health oraz Benchmark - wykonaj test).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez pierwsze chwile L4D chodzi normalnie to stawiam że coś się przegrzewa albo zasilacz nie wyrabia. Pobierz OCCT Perestro?ka(GPU::Test) lub Furmarka, do tego HWmonitor. zapuść furmarka lub OCCT i zrób screena z temperaturami z hwmonitor po 15-20 minutach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności należy kupić zasilacz do tego kompa, bo to co w nim jest obecnie na takie miano nie zasługuje.

Po drugie - nieprzetworzona wartość atrybutu Command Timeout (na screenie BC) w prawidłowo działającym kompie ma wynosić 0, każda inna jest powodem do niepokoju. Najczęściej przyczyną tego typu problemów jest "zasilacz".

@NoNamePL:

Jeżeli przez pierwsze chwile L4D chodzi normalnie to stawiam że coś się przegrzewa albo zasilacz nie wyrabia.

Prawdę mówiąc (pisząc) zdziwiłbym się, gdyby ten "zasilacz" wyrabiał. I raczej nie podejmowałbym się robienia testów przy obecnej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz jeszcze kiepską płytę główną i tandetną obudowę. Wg mnie znacznie lepiej byłoby spróbować zwrócić ten komputer sprzedawcy i samemu coś lepszego złożyć.

Jeśli koniecznie jednak chcesz inwestować w ten komputer to zasilacz zmień na coś w stylu np. Fortron FPS460-60GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Ja bym na tym komputerze puścił marka 2011 na full detalach. Poczekaj aż się spali - wtedy będziesz miał solidny argument do zwrócenia sprzętu.

[edit] Tylko uważaj na instalację elektryczną w domu bo jak mi wypalił zasilacz to wszystkie korki były do wymiany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrot pewnie nie wchodzi w gre, musiałbym się z nimi sądzić... człowiek zamiast najpierw poczytać kupuje w ciemno. My fault, trudno. Czyli zamiana zasilacza - a płyta głowna? może tu jest jakiś bottleneck zmiejszający fpsy? dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, płyta główna nie powoduje spadku FPSów. Ze względu na kiepskie materiały i słabą sekcję zasilania może oferować kiepskie możliwości OC czy też nieco krócej pożyć, ale nie powinna być powodem kiepskiej wydajności.

Ja bym na dobry początek sprawdził, czy po podłączeniu komputera do innego zasilacza się coś poprawi. I sprawdź też temperatury podzespołów programem HWMonitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pójde z psem i spróbuje jeszcze dziś napisać co uzyskałem. Jak nie, pls zerknijcie na posta jutro. Ja pewnie zadzwonie do sklepu jutro i spróbuje się dogadać na ten zasilacz. Na allegro znalazłem tylko 500W fortrona, jakies inne marki? już tyle włożyłem do tego kompa że dołoże jeszcze pare stów, byleby chodził jak należy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem części w ciemno najpierw wypadałoby się upewnić, czy to zasilacz jest przyczyną problemu (choć i tak wskazana jest wymiana zasilacza). Możesz od kogoś pozyczyć sprawny zasilacz by podłączyć do niego swój komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych innych pomysłów nie ma i raczej nie będzie. "Zasilacz" zmień na coś, co nim jest, a nie go imituje. Wtedy będziemy kombinować dalej, jakby nic się nie poprawiło.

Co do pytania:

A ten test HD Tune nie dał znać ze zasilacz jest słaby?

W moim poście z wczoraj (z 21:28) masz na nie odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie minęło 10 dni od daty zakupu (a w zasadzie dostarczenia) to możesz zwrócić sprzęt sprzedawcy bez podawania przyczyny.

Jeżeli minęło ponad 10 dni...musisz im udowodnić, że zasilacz niewyrabia i stwierdzić, że TOWAR JEST NIEZGODNY Z UMOWĄ. Będą chcieli na gwarancję, ale nie wyraź na to zgody. TOWAR NIEZGODNY Z UMOWĄ i tyle...będą pewnie straszyli na początku, ale prawo jest po twojej stronie.

PS. Tylko nie zrywaj plomb i nie otwieraj kompa. Towar przy zwrocie musi być nienaruszony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie może być uruchomiony, więc z prawa dotyczącego 10 dni już skorzystać nie można.

Po drugie - nieprzetworzona wartość atrybutu Command Timeout (na screenie BC) w prawidłowo działającym kompie ma wynosić 0, każda inna jest powodem do niepokoju. Najczęściej przyczyną tego typu problemów jest "zasilacz".

To nie jest do końca tak. Ten parametr jest niekrytyczny, więc tu trzeba wziąć pod uwagę też inne czynniki. W tym przypadku jednak najpewniej zasilacz jest winny. Winna może być jednak również obudowa, która nieprawidłowo odprowadza ciepło. Obudowy Modecoma to jednak chłam jakich mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kompa kupiłem osobiście a nie przez allegro więc 10 dniowy termin i tak odpada. Tak czy inacze myśle że dogadam się z nimi na wymianę zasilacza i być może innych komponentów. Dodatkowe pytanie które zadałem też na drugim temacie - CPUZ pokazuje multiplier procesora x4 i w sumie taktowanie procesor ustawia na 800HZ, załączam screen. To samo pokazuje OCCT. Za radą zapuściłem SuperPI na próbkowaniu 32MB i wartość taktowania procesora nie wzrosła. Zmianiałem ustawioenia w biosie na manualne x 15 czyli takie jak być powinny i bez zmian. Może klocek też nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury, bo to może być przyczyna (ograniczenie mnożnika, żeby nie doszło do przegrzania). Jeśli masz zainstalowane dodatkowe oprogramowanie od płyty, to je usuń i zobacz wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...