Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fixt

Zawiecha = format :(

Polecane posty

Borykam się z takim oto problemem (dość dziwnym i bardzo uciążliwym)

Otóż od jakiegoś czasu mojego PC dopada dziwna dolegliwość. Przynajmniej raz na dzień musi się zawiesić (z byle jakiego powodu). Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że taki zawias w 99% oznacza format i wgrywanie na nowo systemu.

System się zawiesza (czy to podczas gry, filmu czy po prostu przeglądania internetu), resetuje komputer, wyskakuje Logo powitalne Win XP i dalej nic - czarny ekran i reset. Po resecie to samo i tak w kółko.

Muszę wgrywać system od nowa. Po prostu za każdym razem gdy system się zawiesi usuwa mi się jakiś ważny plik z katalogu Windowsa. Na 100% nie jest to wina wirusa czy innego robaka (dzieje się tak też ledwo po wgraniu nowego systemu, nawet jeszcze internetu nie zdążę podłączyć więc skąd taki wirus ??). Wątpię też aby była to wina przegrzanych komponentów (temperatury sprawdzałem cały dzień i nic ciekawego nie zauważyłem, wszystko w normie. Testy na grach i programach diagnostycznych), więc czy jest możliwe aby była to wina zasilacza?? No-name 400W

Moja konfiguracja: AMD x2 4000+, 2gb ram i ATI x1950 Pro 256MB. Windows XP SP3

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz prędzej czy później i tak wypadało by wymienić, ponieważ może Tobie uszkodzić resztę komputera. Winowajcą całego zamieszania jest zapewne dysk, ale nie można wykluczyć także RAMów, o których swoją drogą mógłbyś napisać coś więcej (na przykład prędkość, albo ich firmę i w jakich kościach są one włożone). Poczekaj na Sevarda, albo na kogoś, kto umie odczytywać S.M.A.R.T., to się dowiesz więcej o co chodzi z tymi zawiechami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy - 2 kości. Każda po 1 GB, 600mhz. A firma? Goodram albo Kingston (czy jakoś tak).

Jeśli mam zamieścić jakieś logi/wykazy szczegółowe mojego sprzętu to proszę tez napisać w jakich programach się je wykonuje.

Nie wziąłem pod uwagę dysku i zapomniałem napisać też o tym, że kiedyś bardzo często siadały mi partycje (po formacie np nie mogłem odczytać z jednej partycji danych) i ogólnie było sporo problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...