Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

l1on

Częste zwiechy komputera

Polecane posty

Ponownie mam problem :) Moja karta graficzna Gigabyte HD4850 1GB po półrocznej służbie zaczyna strzelać o takie fochy:

img6434g.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Z tego co pamiętam, moja poprzednia karta GeForce 8800GTS robiła początkowo podobnie i wtedy diagnozą były zimne luty. Ale skoro dzieje mi się to samo po pół roku, może winą jest zasilacz? Mój model to Chieftec GPS-450AA-101 A. Dodam, że niedawno stuknęło mu 3 lata pracy.

Dodam jeszcze screen z Gigabyte Gamer HUD:

beztytuuqxu.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Nie mam zielonego pojęcia, co znacząte pola zaznaczone na czerwono.

Proszę Was o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pola na czerwono na dobrą sprawę nic nie znaczą. Tzn. niczego groźnego nie oznaczają. Sprawdzałeś temperatury karty? Jeśli masz możliwość, to sprawdź komputer na innym zasilaczu lub napięcia jakie podaje zasilacz za pomocą miernika.

Podaj resztę konfiguracji sprzętowej (najbardziej interesuje mnie płyta główna).

Stares sterowniki (tzn. te po GeForce) są dokładnie usunięte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego programu, podczas wysiłku temperatura sięga ok.40 st. C. Zapomniałem tego napisać, ale komputer wiesza się nie tylko przy graniu, ale najczęściej albo przy starcie systemu, albo w bezczynności lub przeglądaniu neta. Sterowników starych nie ma, ponieważ miesiąc temu robiłem format i przesiadałem się na windows 7 - kolega powiedział mi, że to wcale nie oznacza błędów w systemie, tylko że siódemka bardziej obciąża kartę. Płyta główna to jakaś MSI, przy poprzedniej zmianie grafiki nie mieliście do niej zastrzeżeń :) Napięcia postaram się jutro zmierzyć dokładnie, ale na screenie z HUDa masz podane (wiem, że niedokładnie, ale zawsze jakiś wynik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może to być jeszcze wina dysku, lub pamięci. Daj odczyty S.M.A.R.T. dysku i sprawdź pamięć programem Memtest86+ (test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...