Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buczek93

Athlon 2200+ i filmy 720p

Polecane posty

Jak w temacie - oprócz potwora na wszystko, posiadam jeszcze skromniejszy komputer (config w sygnaturce). Udało mi się kupić niedawno edycję Band of Brothers w FullHD (no prawie, 720 zamiast 1080). Chciałem podpiąć do starego komputera 23' monitor i cieszyć się naprawdę cool obrazem. Mam jednak pytanie - czy nienajlepsza karta pokroju GF 5200, procesor AMD Athlon 2200+ i 768 MB RAM'u oraz Windows 2000 dadzą radę obrazowi ?

Tata używa zestawu dość podobnego (512 mb ramu, do tego gf4 mx440 i linuch) i nie ma problemów z odtworzeniem filmów nawet w FullHD 1080p. Z jego wypowiedzi wiem jednak, że Windows to nie to samo - potrzebuje więcej zasobów aby zrobić to samo. Więc, jest w stanie ten komputerek dać radę w rozdzielczości 1280x960 (proporcje 4:3), może będzie potrzebne skalowanie albo puszczenie obrazu w oknie ?

Ktoś rozwieje moje wątpliwości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że może być ciężko ale możesz spróbować ;) I to stwierdzenie że windows to dekodowania video potrzebuje więcej zasobów zależy przede wszystkim od Playera i Kodeków (Tak mi się wydaje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to stwierdzenie że windows to dekodowania video potrzebuje więcej zasobów zależy przede wszystkim od Playera i Kodeków (Tak mi się wydaje)

GNU/Linux na wejściu pożera mniej zasobów, więc to nie tylko od kodeków zależy.

Moim zdaniem powinno dać radę, ale zamiast bawić się w kodeki możesz spróbować odtworzyć to za pomocą VLC, lub SMPlayera. Nie używają one systemowych kodeków, tylko własnych, a więc odchodzi co najmniej jedna warstwa pośrednicząca. W efekcie powinno być szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...