Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polipoket

Karta graficzna sie przegrzewa

Polecane posty

Witam mam problem z kartą graficzną od pewnego czasu karta mi się przegrzewa gdy gram np w battlefield bad comapny 2 albo left4dead 2 na karcie jest 74°C a w spoczynku 46°C wymieniłem chłodzenie na 5nv silencer arctic cooling nasmarowalem pastą termoprzewodzącą i dalej to samo a wczesniej jak gralem mialem 50°C.

Można jakoś zmniejszyć temperature ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić kompa na porządnym zasilaczu(Forton Szef Seasonic OCZ BQ?

I ale masz pieniędzy na nowy zasilacz? Bo te urządzenie przypominające wyglądem i dzianiem nim nie jest a jego użytkowanie może się skończyć poważną awarią komputera, jest definitywnie do wymiany.

Komp z Allegro/Marketu/od informatyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej wszystko chodzilo zreszta niedawno mialem zasilacz modecom feel czy jakos tak ;d 350 W tego starocia i normalnie chodzilo temperatura w grze nie przekraczala 50 stopni

73 stopnie to nie duzo ale wczesniej tyle nie mialem i wiatraczek sam zmienia szybkosc obrotow wczesniej sie tak nie dzialo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz po porostu ten Feel II zaczął szaleć z napięciami co wywołuje awarie takie jak właśnie przegrzewanie(tu powody mogą być różne np:za wysokie napięcie do chłodzenia karty je uszkodziło)

ja bym go na twoim miejscu wymienił na np: Fortona GHN 460W za ok 170zł

PS:Sam miałem Feela I działał przez 5 lat z jedną awarią(płyta poszła)a tak to nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz , bo wszyscy mówią , że sprzedawca doradził logica, feela , lub jakiegos tracera.Każdy ufa sprzedawcom, a tak do końca nie powinno tego być.A po czasie , to dlatego że te zasilacze to bomba zegarowa, może pochodzić 5 lat , albo tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w tego typu zasilaczach.

A co do sklepu to sie nie dziwię wszyscy tak robią zazwyczaj nawet nie podaj nazwy zasilacza tylko piszą ile ma W co nie zawsze jest prawdą jak np właśnie w Modecomach gdzie moc jest zawsze zawyżana twój ma rzeczywiście góra 250-300W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73 stopnie to normalna temperatura jak na karty graficzne.

Zasilacza na razie nie wymieniaj, bo jeszcze nie wiadomo, czy to jego wina. Co prawda jest marnej jakości, ale to jeszcze nic nie znaczy. Sprawdź jak komputer będzie działał na innym zasilaczu. Jeśli problem ustąpi, to masz winowajcę, jeśli nie, to będzie trzeba szukać dalej.

Jaki masz system? Co było napisane na tym niebieskim ekranie (interesujący jest ciąg znaków po słowie stop oraz nazwy plików, które mogły, ale nie musiały wystąpić)?

Dalej. Zajrzyj do katalogu z Windowsem. Jest w nim podkatalog Minidump. Zobacz, czy są tam jakieś pliki. Jeśli są, to skompresuj je i wrzuć na speedyshare, a na forum daj linka do paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, czy chodzi o zasilacz. Pewne osoby mają tu manię zmieniania zasilaczy i gdy tylko zobaczą nazwę z tzw. czarnej listy, to od razu każą zmieniać i piszą, że to na pewno zasilacz. Zasilacz istotnie jest do wymiany, ale akurat to nie musi być jego wina. Najpewniej będzie podłączyć komputer do innego, sprawnego zasilacza i zobaczenie co się dzieje. Bez tego można co najwyżej zgadywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...