Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekpk19

Rozwiązany: Komputer się nie wyłącza

Polecane posty

jak w temacie. Najpierw, przez jakieś 3 dni nie wyłączał się tylko wtedy, jak nie uruchamiałem gier (dziwne- ale prawdziwe). Teraz wogóle nie chce sie wyłączyć- choć czasem to zrobi. Po prostu nie reaguje na naciśnięcie "Wyłącz" I muszę go wyłaczać przez włącznik na stacji.

Wszystko jest nowe, bo w grudniu zmieniałem kompa. Windows XP z S.P.2. Problem pojawił się w poniedziałek. Myślałem, ze mu przejdzie, ale widać nie.

Ktoś wie, w czym tkwi problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom Edytor rejestru (Start --> Uruchom, wpisz "regedit" i wciśnij Enter), wyszukaj klucz HKEY_CURRENT_USER --> Control Panel --> Desktop i zmień wartość PowerOffActive z 0 na 1. Powinno wszystko pójść gładko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli raz się sam wyłącza, a raz nie, to prawdopodobnie jakiś program się nie domyka i pojawiają się problemy. Spróbuj trochę poeksperymentować z Menadżerem zadań, z zakładką procesy. Wyłącz jakiś program (pojedynczo) i spróbuj wtedy wyłączyć komputer. Tylko nie przesadź, bo wiele procesów jest niezbędnych do poprawnego działania systemu. Na początek ściągnij sobie programik proceXP i tam poszukaj nazw procesów wszystkich programów, które można wyłączyć, czyli na przykład sterownik od dźwięku, jakieś Deamony, aktualizatory i wiele innych programów, które chodzą w tle. Pamiętaj - nie wyłączaj tych, których nazw nie znasz i nie kojarzysz, bo prawdopodobnie będą to procesy, których się po prostu nie zamyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samoczynne wyłączanie, tylko "normalne" Klikam na Start->Wyłącz komputer->Wyłącz i nic się nie dzieje. Wszak od ostatniego postu w tym temacie już sie wyłącza. Może to chwilowy błąd.

Na razie temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...