Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goldy

Kalibracja monitora BENQ G2020HDA

Polecane posty

Witam!

Przyszła pora, żeby po siedmiu latach użytkowania zasłużonego CRTeka, postawić na biurku coś bardziej płaskiego. Niestety z ostatniego testu monitorów w CD-Action żaden model mi nie "podszedł", więc biorąc pod uwagę najważniejsze parametry wybrałem BENQ G2020HDA. Czy to był dobry wybór okaże się po jakimś czasie, bo jak narazie monitor stoi na biurku od wczoraj. Jeśli znacie jakieś opinie na temat tego monitora lub mu podobnych, to chętnie wysłucham. Ale nie w tym rzecz...

Bardzo trudno jest mi przyzwyczaić się do obrazu wyświetlanego przez LCD! Od wczoraj bawię się ustawieniami i ciągle mi coś nie pasuje - jeżeli wybiorę jeden z domyślnych trybów, np movie lub photo, to obraz jest zbyt jaskrawy. Jeśli sam zacznę ustawiać jasność i kontrast do niskiego poziomu (tak jak to robiłem w CRT, bonie lubię, gdy ekran mnie razi), to kolory tracą na jakości, czerń staje się szara itd. w ogóle wszystko wygląda jakby było za mgłą :/ A propo kolorów, to nie wiem jak optymalnie ustawić temperaturę barw, bo ustawienia standardowe również mi nie odpowiadają. Być może jestem wybredny, ale jak się gapi pół dnia w monitor, to niech przynajmniej będzie to czynność miła dla oczu ;P

Jeśli ktoś może mi pomóc w kalibracji monitora, a może nawet tego konkretnego modelu, to z góry dzięki! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...