Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matidop

Fajny zestaw do słuchania muzyki

Polecane posty

Witam.Potrzebuję zestawu nie złego za małe pieniądze.Chodzi mi oto im taniej tym lepiej nie tracąc na jakości/wytrzymałości takiego sprzętu.Myślałem o 2 kolumnach i subuferze :) Naturalnie wszystko będzie podłączone do PC albo iPod`a.Nie pytajcie mnie do ilu bo sam tego nie wiem.Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytajcie mnie do ilu bo sam tego nie wiem

Tym bardziej my nie tego nie wiemy.

Na kolumny przyda sie odpowiednia akustyka; inaczej beda sie tylko dusic w pokoju i zbierac kurze. Z tego co czytalem jakis czas temu do malych pomieszczen warto kupic aktywne monitory krotkiego pola. Dlaczego wlasnie to, to nie wiem, bo sie glosnikami zbytnio nie interesuje. Po krotkim researchu widzialem natomiast uzywki 'podobno dobrych' monitorow w cenie ok. 500zl, wiec gra moze byc warta swieczki. Takie monitory graja z reguly sporo lepiej niz komputerowe pierdziawki od Creative i Logitech. Lepiej od kolumn? Niekoniecznie, ale na pewno lepiej od kolumn ograniczanych przez kiepska akustyke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile w przybliżeniu chcesz wydać lub ile możesz. Bo poleci do zamknięcia, bo co mamy niby zrobić? Wyczytać telepatią?? Z setek produktów mamy zreferować wszystko a ty wybierzesz? Bez jaj, jak określisz jakieś przybliżone ramy to pogadamy, na wstęp zobacz na Bose Companion III, jak chcesz coś tańszego to mów, droższego to mini zestawy stereo za 1500zł - podłączysz do komompa i będzie jak głośniki, a nawet lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz już odpowiedź, bo tak samo jak wyżej pisałem, jak stawiasz na łupnięcie to Z2300, jak chcesz czegoś porządniejszego to tamte Edifiery. Jak chcesz porządne brzemienie to monitory studyjne - i to polecam, jak korzystasz z nich głównie z odległości ok 1m.

W sumie za 650zł to masz już Swans M10. Z czym Swansowego suba trza mieć na biurku...

A jak chcesz wykorzystać potencjał swojegu budżetu i masz jak ustawić Creative T3, to już wiesz co wziąć... Bo nic lepszego z 2.1, poza Bose Companion 3, nie ma. (tylko opcjonalnie Swans M10, ale ten sub na biurku zajmuje dużo miejsca ;/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Czyli ogólnie to jak wygląda cały zestaw?Co ma być?Podaj tylko nazwę i gitara.Miało być 2x kolumna + subufer :)

EDIT@UP

Sory jest :P A da się jeszcze niżej zjechać z ceną? ~400zł bo tyle mam na dziś bo nie ma to jak bank i wypłata na czas :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony proponuję coś pokroju Creative t40 II lub Microlab solo. Mam te pierwsze i sprawują się całkiem przyzwoicie - dźwięk jest czysty, bez dudniącego basu, dobrze rozmieszczone źródła pozorne. Trzeba je tylko dobrze ustawić i szlus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T40 to kpina. Z tańszych to Edifier R1600T i solo15. oraz ciekawostka jaką jest zestaw Scythe:

http://www.yooki.pl/index.php?p2439,zestaw...-kro-craft-plus

http://www.yooki.pl/index.php?p2958,glosni...udio-2-0-czarne

http://www.yooki.pl/index.php?p4247,glosni...olab-solo15-2-0

Z czym solo i sythe są dość głębokie. Sprawdź czy Ci wymiarami pasują. A edifiery są optymalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 2x kolumna + subufer smile_prosty.gif

Wiemy, ze mialy byc kolumny. Problem w tym, ze w tej cenie nie da sie znalesc, ani dobrych kolumn, ani dobrego suba. Poza tym wicaz nie wiemy, jakie masz wymiary pokoju, wiec lepiej jest polecac rzeczy, ktore nie maja jakichs szczegolnych wymagan akustycznych. Kolumny sa dobre, ale nie graja same z siebie i wymagaja odpowiedniego metrazu i wlasciwosci pomieszczenia.

To jest podobno bardzo dobre:

http://allegro.pl/kolumny-glosniki-monitor...1431385387.html

Nie maja, z tego co pamietam, mocnego basu, ale w tej klasie cenowej dzwiek bardzo wysokiej jakosci. Maja plaski dzwiek, wiec nadadza sie do wielu gatunkow muzycznych, a ze wzgledu na rozmiary latwo uzywac ich w systemie opartym na komputerze. W przyszlosci bedzie mozna dorzucic lepsza karte dzwiekowa.

PS: Nie wiem jakie wejscia/wyjscia maja te M1, wiec moze sie okazac, ze i tak musisz kupic jakas mocno budzetowa dzwiekowke, zeby je w ogole podlaczacyc. Ale chyba nie ma z tym problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 są aktywne, czy wymagają jeszcze czegoś do nich? Bo z tego co pamiętam Tannoy'e z MX są pasywne i wymagają wzmacniacza...

Nie wiem. Jak juz pisalem nie znam sieza bardzo na rodzajach glosnikow i nie wiem, czego wymagaja. Kiedys widzialem jakies brazowe Tannoy M1 sprzedawane razem z wzmacniaczem. Nie zdazylem sprawdzic, czy te zlinkowane maja taki, ale jesli nie to lepiej nie brac, bo moga go wymagac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciałbym tylko napisać, iż zakupiłem M10tki, w sumie w ciemno gdyż bez odsłuchu lecz jestem mega-zadowolony, nie mogę mówić o jakimkolwiek zawodzie:) zestaw mimo, że małej mocy naprawdę świetnie brzmi i wcale nie jest cichy czy coś w tym rodzaju. Sub nie zagłusza basem pozostałych dźwięków lecz znakomicie je dopełnia. Zestaw naprawdę warty swojej ceny i godny polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...