Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

House15

GTX 470 SOC

Polecane posty

Czy takie temeperatury są normalne?

Trudno uwierzyć, że karta rozgrzewa się do ponad 91 stopni. I to przy wlaczonych 3 wentylatorach na 100%

I mam jeszcze do was pytanie: Ile osiąga GTX 470 SOC w testach Unigine Heaven 2.1 na 1920x1080?

Karta wróciła po 2 miesiecznej wizycie w serwisie i gry jakos dziwnie chodzą mianowicie gra łapie laga potem zaczyna klatkować. Przeinstalowałem najnowsze sterowniki i to chyba nie pomogło.

Oto screeny:

876667.jpeg

876672.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co mogę zrobić? Może to kwestia słabej wentylacji w obudowie, choć mam jeden wiatrak z przodu a drugi z tyłu.

@edit Własnie zrobiłem test w Heaven 2.1 i przy 1900x1080 full detale mam 560 punktów. Jak oceniacie ten wynik? Temperatura podczas bechmarku sięgała 75 stopni co już jest znacznie mniej. Przy 2 próbie benchmarka wywaliło z następującym błędem:

876691.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zdecydowanie ma za dużą temperaturę, temp. powinna oscylować gdzieś w granicach 40 do 53 stopni, może lekko to przekroczyć w stresie, ale 91 stopni to wielka przesada :wink:

CO ty gadasz chłopie. Mam tą kartę i w Crysisie to ona się nagrzewa do 80 stopni przy wentylatorach 50%. Taki urok Fermi.

Co do autora, to powiedz mi czy w grach też się tak karta rozgrzewa czy tylko patrzysz bo benchmarkach ? Odpal jakąś gierkę zrób rozpierduche i zobacz jak tam temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zdecydowanie ma za dużą temperaturę, temp. powinna oscylować gdzieś w granicach 40 do 53 stopni, może lekko to przekroczyć w stresie, ale 91 stopni to wielka przesada :wink:

Akurat. 91 to dużo, ale 75 w stresie, to jak na tę kartę bardzo dobrze. Te karty mają takie temperatury i w Furmarku, spokojnie przekraczają setkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TDU na full mam 70 stopni i 100 klatek, jak oceniacie ten wynik? Ja już sam nie wiem, w testach CDA ten GTX 470 w SOC miał w Crysisie bodajże 49 klatek na 1920x1080. Mimo że mój zestaw jest taki sam jak ten na którym testowano (z wyjątkiem firmy DDR3), nie osiągam takich wyników. Czy myślicie że wina może leżeć w wolnym dysku twardym lub w niepodkręconym procku?

Specyfikacja:

Intel i7 920 2,66GHZ

3x2GB DDR3 Patriot EP 1600mhz

GTX 470 SOC

Seasonic X-650

HDD Diamond Max 22

Płyta Gigabyte x58a-udr3

@edit Właśnie grałem w Black Opsa myśląc że wszystko jest ok, ale kolejną gre mi wywaliło do windowsa, na pożyczonym GTX 460 nie było takich problemów. Myślicie zeby oddac ponownie do gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w Windowsowym podgladzie zdarzeń czy nie ma raportów o błedach karty, sterowników itp.

Poza tym mozesz jeszcze spróbować Przeinstalowac sterowniki ale po operacji driver Cleanerem. Czyli usuwasz sterowniki, w trybie awaryjnym czyścisz resztki sterowników driver cleanerem i już w normalnym trybie instalujesz najnowsze sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy karta nie była podkręcana, zasilacz widzę dobry. Pomóc może nieco wgranie nowszej wersji BIOSu karty. A co z obudową? Jaką masz? Sprawdź czy problem występuje p wymontowaniu lewej ścianki obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta ma standardowe taktowanie (choć podwyższone niż w referentach). Spróbuję dziś zainstalować ponownie sterowniki z pomocą driver cleanera. Jak uważacie odnośnie wyniku w Heaven, czy 560 to odpowiednio na 1920x1080 full detale?

co do biosu to nie moge znalesc najnowszej wersji, gdzie tego szukać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Driver Cleaner - już nie trzeba. Najnowsze stery NVidii przychodzą w pakiecie, który sam czyści stare sterowniki. Trzeba tylko wybrać instalację zaawansowaną i potem "clean install", czy jakoś tak.

@Bios - wpisz model płyty głównej + drivers w Google. Na stronie producenta powinieneś znaleźć bazę sterowników + BIOS + jakieś aplikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test z otwartą obudową i przy obrotach na 100%. Teraz karta po 10min w furmarku ma 83 stopnie. Sam niewiem czy to przez to że otworzyłem obudowę. Wszyskie opcje były zaznaczone tak samo.

@edit Aha no i oczywiście odinstalowałem sterowniki driver cleanerem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...