Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Britann

Rozwiązany: Gigabyte MA74GMT-S2-głośne chłodzenie

Polecane posty

Wczoraj dostałem nową płyte główną i procesor:

- GIGABYTE MA74GMT-S2

- AMD Athlon II X3 3.1 GHz

Wsadziłem to narazie w starą obudowe Compaq 500B MT z zasilaczem Liteon 300W. Działa wszystko dobrze ale chłodzenie zamontowane na tyle obudowy jest teraz strasznie głośne... Jak miałem wsadzoną wcześniejszą płyte główną to było cicho, jak to zmienić? Drugie moje pytanie dotyczy programu Easy Tune 6 który był dodany do tej płytki i w zakładce HW Monitor wyświetla mi na czerwono linijke CPU 1:

58309078.th.jpg

A jak odłącze ten wiatrak tylny który głośno działa to jest tak:

14338015.th.jpg

O co w tym chodzi, bo ja jestem zielony w takich sprawach??

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz grafę. Prawdopodobnie (w zależności od grafy) zasilacz ma za mało mocy. Sprawdź miernikiem napięcia, bo te w programie za wiele nie mówią. Jaką byś grafę nie miał (a tym bardziej nie masz coś pokroju GTX580/GTX480/HD58xx/HD69xx) to markowe 500W wystarczy spokojnie. Jak coś pokroju HD4850/GTS450?GTX460/HD6850 to i porządne 400W by wystarczyło. Co do problemu to jak masz wentyl zasilany z sysfan (wejście w płycie) to w biosie zmniejsz obroty, a jak z molexa to przejściówką podłącz na mniejsze napięcie. Jeśli nie chodzi Ci o wentyl z tyłu to wybacz ale ja tak zrozumiałem. To są obroty wentyla na procku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...