Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

glut3244

problem z roździelczościa w grach

Polecane posty

Mam Acerka 7552 z przekątna 17,3 i roździelczością max 1600x900 problem polega na tym że jak odpalam Twierdze krzyżowiec to ucina mi 2 boki poprstu pomniejsza mi ją do kwadratu i teraz moje pytanie jak to rozciagnąć ? Wiem że to noobskie ale nigdy nie miałem laptopa i problemu nie było z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić rozdzielczość. Mam coś podobnego w DMC 3, jest to wina zbyt małej rozdzielczości maksymalnej, przez co ekran gry nie wypełnia całego monitora (też mam laptopa, matryca 15,6").

Innej rady nie ma.

@Kruczek - zmiana proporcji raczej nie pomoże, zresztą w Krzyżowcu zdaje się takiej opcji nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować jakąś nowszą grę. Jeśli będzie ten sam problem (mimo zmiany rozdzielczości) - ja już nie wiem... Generalnie z nowymi grami jest tak, że problemów nie ma, to raczej starsze są problematyczne (ewentualnie spaprane konwersje pokroju w/w DMC 3, gdzie maksymalna rozdzielczość jest żałośnie niska). W czasie, gdy wychodziły monitory często miały dość małe rozdzielczości (małe z naszego punktu widzenia), np. 640x480 czy 800x600. Albo i mniejsze. Co prawda istnieją różne metody zwiększania rozdzielczości, jednak należy być ostrożnym, bo może się okazać, że wymaga to instalowania modów, edycji plików lub - o zgrozo - zabawy z edytorem hexów (jak rzekł pewien pan na obcojęzycznym forum, widząc rezultat moich zabaw z edytorem hexów: "Modifying an executable in most cases ends like this." Czyli zmodyfikowany plik przestaje działać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Twoim laptopie, ale ja w monitorze mam funkcję "autodopasowanie". Ogarnij przyciski w okolicach matrycy.

Poza tym to normalne że w starszych grach ucina boki. Trzeba się przyzwyczaić i tyle bo skalowanie obrazu może się skończyć jego niepożądanym zdeformowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...