Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kentril

Windows 7 - Zapomniana nazwa użytkownika.

Polecane posty

Witam, wiem, że z tytułu problem brzmi całkowicie bez sensu, aczkolwiek moja siostra kupiła sobie laptopa HP, lecz niefortunnie przy pierwszym uruchamianiu zastanawiała się nad nazwa użytkownika wpisując przy okazji różne ksywki, aż jej się kliknęło niechcący next, a później ''nie było opcji wstecz''.

I teraz tkwimy tak nie znając nazwy konta i nie mogąc się zalogować, w internecie znalazłem jak zmienić hasło, ale o przypomnieniu konta już nic nie udało mi się odnaleźć oprócz płatnych programów pokazujących wszystkie konta takich jak: http://www.windowspasswordsrecovery.com/

Mam nadzieję, że mój problem jest tak na prawdę banalny i ktoś będzie umiał mi powiedzieć jak się do tej nazwy użytkownika dokopać, ew. poleci jakis darmowy zaufany program do znalezienia tejże nazwy.

PS. hasło znam.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mam windowsa 7 pro PL, mam jedno konto założone, a na nim hasło i przy starcie systemu samoczynnie wyświetla mi się nazwa konta z ikonką. By się zalogować klikam w nazwę, prosi mnie o hasło i po zawodach. Jeśli nie miał bym hasła windows uruchomił by się bez pytania o nic.

Chyba że Ci się windows uruchamia a chcesz sprawdzić nazwę użytkownika to prawym na Mój Komputer -> zarządzaj -> i z menu po lewej znajdziesz użytkowników i grupy (tam będą wszyscy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odpalić jakieś LiveCD z GNU/Linuksem (np. SLAX) i sprawdzić jakie są nazwy katalogów w katalodu C:\Users. Jeśli nie ma na tym komputerze ważnych danych, to można po prostu przeinstalować system i powinna być możliwość ustawienia kont od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...