Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Viola21

Jak ograniczyc straty w polaczeniu wifi

Polecane posty

Cze,mam problem z internetem przy polaczeniu bezprzewodowym,na kablu mam 32.00 mbit/sek jednak gdy polaczylam przez router mam ok.17 mbit/sek,czyli straty ok. 50%,pokoje po skosie,odleglosc 8-10m.Router netgear g54-wgr614(54 mbit/sek),adapter przy kompie netgear wg111v3.Chcialabym ograniczyc straty ale nie wiem jak,kabel nie wchodzi w gre,moze mam nie tak dobrany sprzet?Macie jakies pomysly??Pomocy!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczysz strat, bo to nie są straty. Realny przesył danych przy technologii G (z której korzysta twój router) to właśnie okolice, które podałaś. Jak to zmienić ? Kupić router (i adapter też) obsługujący technologię N (300 Mbps), tam przesył będzie wynosił tyle co na kablu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,jesli w gre wchodzi zmiana sprzetu to czegos tu nie zrozumialam-firma zakladajaca neta dala mi ten router(adapter dokupilam sama)ma podane 54mb a moja predkosc to 32mb,wiec teoretycznie to powinno dzialac.Pewnie zmiana samego adaptera nic nie da?Dlaczego wiec firma od rzu nie zalozyla mi wlasciwego routera?To wlasnie oni powiedzieli mi o stratach przy polaczeniu bezprzewodowm gdy bylam z reklamacja?Przekonanie ich do zmiany routera bedzie wiec nieco trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o czymś innym ;). Myślałem, że chodzi o przesył plików w sieci lokalnej a nie o prędkość internetu. Tak więc na komputerze podłączonym kablem i na komputerze, który łączy się bezprzewodowo wejdź na stronę www.speedtest.net oraz www.pingtest.net. Wykonaj tam testy i wklej na forum screeny z wynikami na obu komputerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy moge wykonac,ale z tymi screnami to dal mnie zbyt trudne,nie wiem jak to sie robi? :icon_redface: Mam kompa stacjon i laptopa,obydwa lacza sie bezprzewodowo. :wink:

speedtest.net-downl 16.34mb,upl 0.98mb,ping 11 ms---pingtest.net-linequality A,ping 15ms,jitter 2ms

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...