Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kajzer9393

Quadro FX 580 i GF 260GTX (core 216) - podłączenie

Polecane posty

Nie da się. Da się łączy tylko te karty, które mają ten sam chipset. Czyli gx580 możesz z dowolną gtx5xx. Możesz da gtx260 do physx-a. Jeśli chodzi o tego kompa z sygny to łączenie dwóch graf gtx2xx i gtx2xx nie opłaca ze względu na nie podkręconego procka, który będzie ograniczał grafy. Gdybyś podkręcił to wtedy byś zauważył znaczny wzrost wydajności. Ale lepiej jest kupi jedną ale lepszą grafę. Bo sli to mikro przycięcia, czyli mając 60fps będziesz czuł jakbyś miał na jednej grafie ze 40fps. Więc potrzeba więcej fps, aby osiągną tą samą płynność. Jeszcze duże wydzielanie ciepła, duży pobór prądu w porównaniu do jednej ale mocniejszej. A chcesz zrobi mały upgrade kompa? Jeśli tak to ile masz kasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się połączyć bo w SLI chodzi o łączenie tych samych chipów.

Jeśli chodzi o kwestię upgrade kompa to

Modecom Carbon MC 620W ATX
to zacząłbym od zmiany zasilacza na coś porządnego. Co do zmiany karty - poczekać na GTX 560, w nic innego nie ma się sensu ładować...

Zaprawdę powiadam Ci - nie potrzebujesz tak mocnych kart, na mojej spokojnie robię wszystko w Autodesk, choć nie ukrywam zafascynowania GTXem 580. Jeśli robisz coś w 3D to standardowe wystarczą, nie trzeba się od razu ładować w profesjonalne - bo tam zauważysz różnicę dopiero przy bardzo skomplikowanych układach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Da się łączy tylko te karty, które mają ten sam chipset. Czyli gx580 możesz z dowolną gtx5xx.

Też się nie da. Takie coś można zrobić tylko z Radeonami. W przypadku nVidii musisz mieć dwie karty o tym samym rdzeniu (choć mogą być one inaczej taktowane).

Carbon z tego co mi wiadomo nie jest aż taki zły, żeby trzeba go od razu wymieniać, choć opłacalny zakup to to nie był. Nawet nie wiadomo kto ten zasilacz zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie miałme przekonania do Modecoma bo to słaba i niszowa firma ale...ten model wyjątkowo jest dobry...mam go od ponad roku i zero problemów i cena wtedy była zachęcająca a nawet tak bardzo nie byłem do niego przekonany, że pytałem się informatyków o niego itp. i sami mówili że ten model właśnie jest dobry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...