Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delmaq

Rozwiązany: [Linux] Linux Na Virtual PC 2007

Polecane posty

Witam, otóż poszukuję Linuxa który da się postawić na wirtualnej maszynie od Microsoftu. Próbowałem już Fedore i Minta, ale ta pierwsza w ogóle odmówiła współpracy a Mint wywalił, że Jadro nie jest kompatybilne z architekturą mojego procka (Mam Xeona X3440).

Teraz pytanie, czy to problem sprzętowy (że mam Xeon), czy po prostu ta wirtualna maszyna jest do pupy. Jeśli to problem sprzętowy to które distro pociągnie na Xeonie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co wirtualna maszyna? Nie lepiej wgrać system na dysk? Wirtualna maszyna strasznie "muli", nie mówiąc już o odpalaniu jakiegoś bardziej skomplikowanego programu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtual PC tak w ogóle jest darmowy, ale darmowe wersje mają też inne, lepsze maszyny wirtualne jak np. VirtualBox, czy VMware (darmowa jest wersja Player).

Jaką wersję Minta oraz Fedory używałeś? 32, czy 64-bitowej? Jeśli 64-bitowej, to znalazłeś właśnie przyczynę. VirtualPC emuluje tylko 32-bitowy procesor z tego co pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co wirtualna maszyna?

Mam już Linuxa na dysku, chodzi mi o coś innego ;)

Virtual PC tak w ogóle jest darmowy, ale darmowe wersje mają też inne, lepsze maszyny wirtualne jak np. VirtualBox, czy VMware (darmowa jest wersja Player).

Jaką wersję Minta oraz Fedory używałeś? 32, czy 64-bitowej? Jeśli 64-bitowej, to znalazłeś właśnie przyczynę. VirtualPC emuluje tylko 32-bitowy procesor z tego co pamiętam.

Heh a ja myślałem, że jest to płatne. Głupi ja. A używałem i 64 bitowych, i 32 ale nic nie chciało polecieć. W kazdym razie zainstalowałem VirtualBox'a i chodzi wszystko świetnie. Chyba sobię jednak daruje tego VPC. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...