Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zieliq

Pentium 4 3 Ghz z HT PROBLEM

Polecane posty

Witam. Zmieniłem procesor na pentium IV taki jak w temacie. gdy włączam ht komputer włącza się do pewnego momentu i na 1,5 sek włącza się niebieski ekran z liczbami i literami. poczym komputer się restartuje. gdy włączam komputer bez włączonego ht to po 4 min gry komputer się zawiesza. co mam robic pomocy.!

sprzęt w sygnaturce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - zmieniłeś Celerona na Pentium czy odwrotnie? Ten niebieski ekran to bluescreen - błąd systemowy. Czasami przy zmianie proca trzeba zreinstalować lub przekonfigurować system...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - zmieniłeś Celerona na Pentium czy odwrotnie? Ten niebieski ekran to bluescreen - błąd systemowy. Czasami przy zmianie proca trzeba zreinstalować lub przekonfigurować system...

Zmieniłem Celerona na Pentiuma ;)

hmm to mówisz że jak bym postawił system na nowo to by problemy zniknęły? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, ale jeśli nic nie pójdzie to będzie ostateczność. Póki co:

1. Podaj jaki masz zasilacz - może to jego wina

2. Posprawdzaj/zaktualizuj sterowniki płyty głównej i karty graficznej

3. Sprawdź, czy system prawidłowo rozpoznaje procesor - na początku - Panel Sterowania/System

4. Otwórz lewą ściankę obudowy - być może to wina przegrzania

5. Sprawdź okablowanie wewnątrz komputera

6. Wyczyść komputer najlepiej pędzelkiem i suchą szmatką - nie używaj odkurzacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprzęt dość stary więc firmy nie widze ale 300W

2.Do karty mam najnowsze do płyty głównej też ;)

3.juz to robiłem i rozpoznaje prawidłowo ;)

4.cały czas mam otwartą xD

5.okablowanie wporządku nic nie wadzi wiatraczkowi od proca ;)

6. wszystko czyste. czyszczę go regularnie raz w miesiącu ;D

ale ok postaram sie zrobić wszystko jeszcze raz. odświeżę całego kompa itd a jak trzeba bedzie to postawie system na nowo. dziękuję za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500W??? Przecież na tylu W byś mógł pociągnąć dwa zestawy takie jak Twój. Fortron GHN 350W bez problemów sobie poradzi z dużym zapasem. oczywiście musi to by porządny zasilacz posiadający przyzwoitą albo chociaż dobrą ilość W na 12V linii. Twój stary 300W nie wiadomo jakiej jest firmy, więc no-name, a te mają dość mało W na najbardziej obciążanej obecnie linii. A sprawdzałeś miernikiem czy programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale szykuje sie na nową płyte główną kartę graficzną itd ;) więc zasilacz z dobrej firmy i o dużej mocy sie przyda ;) sprawdzałem programem ;) dziś poproszę kumpla żeby sprawdził to miernikiem. i tak wgl to patrząc na zasilacz dzis to jest chyba Chieftec ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak Chieftec to na pewno by starczył bez problemów. Proc to ok. 100W, a grafa znacznie poniżej 100W. A ten Chieftec (w zależności jaki model) min. ma 200W@12V. tym bardziej, że dopiero BS jest jak włączysz HT. Więc jak chcesz zmienia grafę, płytę to możesz brac jakiś 500W na zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to się nie zgadzam kiedyś za starych czasów I-BOX czy jakoś tak nazywał się ten zasilacz. 350W Bez problemów odpalił mi AMD Sempron 3000+ GeForce 9600 GT 2xSamsung 80GB. Być może to wina grafiki mogła się uszkodzić lub Zasilacz podał za wysokie napięcie i jak powiedzieli fachowcy ;) Zablokowała sie płyta główna (wtedy sie nie znałem i teraz rozmyslam czy to możliwe ;p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem że nie jestem pewien jakiej firmy mam zasilacz tak dalej nie wiem. bynajmniej na tym zasilaczu odpaliłem stary sprzęt czyli: Radeona 9550 256 mb ramu 1Gb i procesor AMD Sempron 2200 ;)

ale problem rozwiązałem. wyjąłem 1 kość ramu (256 mb) i procesor chodzi bez problemu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo HT zwiększa strasznie zapotrzebowanie na prąd

Nie wiem ile dokładnie ale na pewno nie tyle, aby taki kompa na tym nawet nie markowym zasilaczu miał nie chodzi poprawnie. Sam miałem takiego procka ale grafę dużo słabsza i po włączeniu HT było wszystko w porządku. A miałem 300W-owy zasilacz byle jakiej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...