Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koljastrasz

Bluescreen i Win 7

Polecane posty

Witam!

Ma taki problem na początku z moim komputerem nie było żadnych problemów lecz po pewnym czasie notorycznie pojawia się bluescreen. Po wyłączeniu gry, siedząc w internecie po krótkim czasie notorycznie się pojawia. Nie wiem co robić bo na razie to na nim nic nie jestem w stanie zrobić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formata zrobić

Brawo. Typowe podejście wszystkich użytkowników - coś nie działa to od razu formacik. Format to ostateczność i to tylko w wypadku gdy wykluczyło się wszystkie inne możliwości.

Na dobry początek zacznij od podania pełnej konfiguracji kompa, dokładnej wersji systemu, firewalla i antywirusa, oraz kodu błędu tego bluescreena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to Windows 7, to domyślnie ma ustawione poprawne opcje tworzenia zrzutów pamięci. Sprawdź, czy w katalogu C:\Windows\Minidump są jakieś pliki. Jeśli są, to skompresuj cały katalog i wrzuć na speedyshare, a tu daj linka. Poza tym podaj te informacje, o które zostałeś poproszony w powyższym poście. Kod stopu z BSODa jest zbędny, jeśli dasz te pliki, o które proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiugrajca to :

Amd Phenom x4 965

4 gb ram

Radeon HD 5770

Modecom Logic 600W

Ausus M4A88TD

Win 7 64 bit

Antyvirus to Avast.

To są te pliki:

http://www.speedyshare.com/files/26363227/Minidump.rar

A oto treść komunikatu:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 1000007e

BCP1: FFFFFFFFC0000005

BCP2: FFFFF88004C7E091

BCP3: FFFFF880021599E8

BCP4: FFFFF88002159250

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSODy były różne, więc tu najpewniej jest coś ze sprzętem, a konkretniej z którymiś pamięciami.

Na początek sprawdźmy dysk. Podaj odczyty S.M.A.R.T. dla swojego dysku (w mojej sygnaturce masz link do instrukcji) i zamieść je na forum.

Następnie sprawdź pamięć za pomocą programu memtest86+. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu. Najlepiej jednak zostawić test na noc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie był z poziomy systemu tylko po wypaleniu płyty zmieniłem ustawienia w biosie i po uruchomieniu włączył się niebieski ekran sprawdzający. Czyli żeby mieć obiektywny obraz muszę przez min. 3 godziny?

To jest obrazek po 15 min. Czy to jest ten właściwy test o który ci chodziło?

post-211743-1295689988_thumb.jpg

Przeprowadziłem test jeszcze raz. Trwał 3 h 15 min, przeprowadził 6 prób i nie wykrył żadnego błędu. Co dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję to jeszcze dokładnie posprawdzać, bo w serwisach różni ludzie pracują i mogli wgrać nie to co trzeba. Sterowniki od karty graficznej najpewniej już i tak straciły na aktualności i trzeba je będzie zaktualizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test GPU przeszedł bez błędów. Ale w teście CPU wystąpiły błędy na trzecim rdzeniu. Podkręcałeś może procesor? Jeśli nie, to albo chłodzenie jest źle zamontowane, albo procesor jest uszkodzony. Tak, czy owak serwis, o ile sam tego nie składałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Procesor może być uszkodzony. Temperatura bardzo szybko rośnie, co wskazywałoby na to, że jest coś nie tak z chłodzeniem, ale równocześnie OCCT wykrył błąd na trzecim rdzeniu, więc możliwe, że procesor był fabrycznie uszkodzony. Raczej rzadko to się zdarza, ale jednak się zdarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...