Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Kupno Windows 7

którą wersję win7 wybrać  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. którą wersję win7 wybrać

    • OEM 32-bit
      3
    • OEM 64-bit
      7
    • BOX
      4
    • angielską ze sklepu MS
      0


Polecane posty

Sprawa wygląda następująco. Postanowiłem wymienić swój wysłużony win XP na siódemkę Home Premium.

W naszych sklepach głównie można natrafić na wersje upgrade (która z góry odpada) i wersje OEM (jeżeli dobrze pamiętam te wersje nie powinny być sprzedawane inaczej niż tylko z całymi nowymi zestawami lub nowymi komputerami, takie wersje w sprzedaży są tylko u nas w kraju).

Kupując wersję OEM musimy się zdecydować już przed zakupem czy chcemy mieć system 32 czy 64 bitowy. a taka decyzja kosztuje prawie 400 złoty.

Natomiast wersje BOX to już koszt grubo ponad 600 złotych czyli drożej niż zakup w sklepie microsoftu. (ciekawostka, o ile większość wersji językowych sklepu microsoft oferuje sprzedaż bezpośrednią swojego produktu, na polskiej stronie są linki do sklepów dystrybutorów, którzy nie zawsze sprzedają system.)

Tak więc mam pytanie do użytkowników windows 7. Czy zdecydować się na wersję OEM (wtedy 32 czy 64 bitową), na wersję BOX, czy może spróbować zakupu przez neta na stronie MS i liczyć na możliwość zlokalizowania systemu do języka ojczystego (koszt to 199 euro czyli poniżej 600 złotych) Może też ktoś się orientuję czym różni się wersja Home Premium od Home Premium N.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zlokalizujesz systemu do języka ojczystego (no chyba że Ultimate). HP od HP N różni się tym że ta druga nie ma Internet Explorera i czegoś tam jeszcze - bo takie były restrykcje Unii Europejskiej. Śmiem jednak wątpić czy wersja "N" weszła w ogóle w życie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się legalnie zlokalizować systemu w wersji Home Premium, a jak rozumiem o tej wersji mowa. Nawet instalacja z legalnego polskiego nośnika nie jest legalna, jeśli masz klucz do wersji obcojęzycznej. Jeśli Cię stać, to najlepszym wyborem w stanie obecnym jest wersji BOX, bo masz od razu wersji x86 oraz x64, a do tego możesz ją przenosić, jeśli zmienisz sprzęt. Wersja OEM tego komfortu nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W takim razie wersja obcojęzyczna odpada, ponieważ nie da się jej zlokalizować, (ciekawostka jak się okazuje zlokalizować da się wersję Home i Pro jednak tylko w edycji x86 ;]). Wersje OEM też, ponieważ zależy mi na edycji x64, jeżeli jednak okazało by się że nie działają na niej niektóre programy których używam w pracy musiałbym wydać kolejne 400 zł na wersję 32 bity (na której to wersji miewają humory ale działają). Zostaje mi więc w takim razie wersja BOX.

Zakup na raty byłby niezłym rozwiązaniem, ale jak się okazuje w moim mieście jest z tym problem. Oprogramowanie na raty można kupić wyłącznie w zestawie z jakimś sprzętem.

Więc prawdopodobnie z zakupem będę musiał jeszcze trochę poczekać aż trafi się jakaś promocja lub wyprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na raty można kupić w internecie - nie wiem po co się tak uzależniać od swojego miasta... Windows 7 64 jest kompatybilny z aplikacjami 32-bit więc (poza naprawdę rzadkimi wyjątkami) nie powinno być problemów z uruchamianiem aplikacji. Flash diski też działają nie wiem skąd gokusion wytrzasnął te informacje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciekawostka jak się okazuje zlokalizować da się wersję Home i Pro jednak tylko w edycji x86 ;]).

W sposób legalny wersji Home nie da się zlokalizować. Licencja na to nie zezwala. Wersję od pro wzwyż da się, ale przy pro są pewne obostrzenia. Ilość bitów nie ma tu znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...