Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

earthwave305

Telewizor LCD jako monitor?

Polecane posty

Witam :D Mam telewizor LCD już nie najnowszy 32' od LG ( ma tam jakieś wejścia HDMI, DVI i D-Sub. Chciałbym poznać wasze opinie na temat telewizorów-monitorów.

Karta graficzna to Asus HD 6850 1GB DirectCu jeśli jest to potrzebne :D Czy po podłączeniu PC do tv traci się na FPS-ach? Jeśli tak to jak dużo??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić. Jeżeli przerzucasz się z małego monitora o niskiej rozdzielczości na telewizor z rozdziałką FullHD, to stracisz na FPS-ach. Chyba, że masz wydajną kartę-wtedy czasami trzeba tylko zmniejszyć ustawienia jakości grafiki-AA itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość możesz sobie ustawi dowolną. Oczywiście takie jakie obsługuje telewizor. Czyli od 640x480 przez 1024x768, 1280x1024, 1440x900, 1680x1050 po 1920x1080. Takie na pewno obsługuje. 1280x768 także powinien uruchomi bez problemu. Jeśli będziesz miał taką samą rozdziałkę jak wcześniej to na pewno fps nie spadnie. Jeśli niższą to zyskasz troszkę na fps, a jeśli większa to mniej fps będzie. Oczywiście trzeba wziąźc nawiązkę na to ile procek może ogranicza grafę i odwrotnie. Jeśli grafa nie będzie ograniczała procka i będzie pozwalała na więcej to przy większej rozdziałce fps będzie taki sam. Np. mając athlona x2 3Ghz i HD6850 to możesz ustawi sobie fullhd bez spadku fps.

@Mod Ponownie sorki, że wyraz źle ale nie mogę napisać na starym kompie c z kreską. A w słowniku nie ma takiej opcji czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Powiem tak większa rozdziałka mniej fps. Jeśli ustawisz rozdzialkę taką jak na monitorze np. 1280 na iles tam a tv bd w full hd to przygotuj się na pikseloze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

killer pewnie mowi o starych lcd gdzie rzeczywiscie przy hd widac kwadraty i bez antyaliasingu sie nie obejdzie ;p

powiem tak jedne tv chodza dobrze w 50 klatkach inne w 60 klatkach[do tego obraz w roznych hz jest nieco inaczej wyswietlany], powyzej 60 klatek to juz kwestie finansowe takiego zakupu tv sa bardzo duze ;) ja niestety musze grac na 50 klatkach, co w wiekszosci gier nie jest problemem, ale jakies starsze badz te, ktore nie optymalizowane na 50 klatek, to juz inna bajka, wtedy oczywiscie mozna wylaczyc synchronizacje pionowa i cieszyc sie 80 klatkami lecz szarpniecia obrazu beda widoczne ;) bo gdyby synchronizowac taka gre, zauwazysz spowolnione tempo reakcji myszki badz klawiatury, niby miedyz 50 a 60 klatek jest mala roznica, w fps jest tak odczuwalna ze przeszkadza grac ;p niektore tez gry bez synchronizacji dobrze dzialaja i sa w jakis sposob optymalizowane ze tych szarpniec obrazu tak nie widac, lecz i tak komfort to i tak miec tyle klatek w grze co hz w monitorze albo tv ;)

tak wiec podlaczaj i testuj, smialo mozesz o porade pytac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...