Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KafarPL

Odpowiedzialność karna.

Polecane posty

Witam.

Krótko i nietypowo.

Znalazłem wiele informacji z kodeksu o tym co grozi za przestępstwa komputerowe. Natomiast to czego nie znalazłem a co mnie interesuje:

Co grozi za ataki na serwer, które powodują jego wyłączanie (czyli tak zwane "serwer padł") oraz być może częściowe uszkodzenie danych?

Oczywiście osoba atakująca nie ma na celu wyciągnięcia informacji - są to po prostu upierdliwe ataki gnojka któremu się nudzi.

Więc - czy takie coś jest karalne?

Proszę o szybką odpowiedź (najlepiej jakby wypowiedziały się osoby które miały podobne doświadczenia)

PS: Jeszcze jedna rzecz - czy jeśli administrator serwera posiada dane atakującego i dowód na to iż atakuje on serwer, to dostawca internetu ma prawo/nie ma prawa, lub obowiązek/nie ma obowiązku dostarczyć informacji (telefon) o posiadaczu któremu dostarcza neta (coby admin mógł dryndnąć)?

EDIT: Wiem że nie powinienem ale od jakiegoś czasu mam domyślnie ustawione posty na forum na "Drzewko". Jak to na stałe przełączyć na widok standardowy? Jak przełączę w opcjach (po prawej, aktualnie na lewo od od okładki CDA :P) to zostaje to zastosowane tylko raz i tylko do tego tematu. Wcześniej było dobrze ale po zmianie strony na nową właśnie mi się to przestawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie zachowanie można podciągnąć pod art. 269a KK:

Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym myślałem, jednak nie byłem pewny więc dzięki.

Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

EDIT: Do zamknięcia i usunięcia, aczkolwiek byłbym wdzięczny jakby ktoś mi odpisał jak zmienić na stałe ten tryb wyświetlania postów, choćby na PW :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie te poruszano podczas ataków DDoS na serwery PayPala i innych wrogów Anonów :trollface:. Pamiętam, że przytaczano wtedy właśnie ten artykuł KK, o którym wspomniał MikaelDorren.

Co do trybu wyświetlania:

beztytuuos01.png

(nie jestem autorem screena)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...