Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BloodDeath

Problem z nagrywaniem płyt

Polecane posty

Ostatnio postanowiłem sformatować komputer. Zabrałem się za przygotowanie wszystkich plików które chciałbym zachować i zacząłem wypalać je na płytkach DVD. No i tu mam problem 1 płytka około 1.5GB nagrała się bez problemu. Ale druga na którą chcę nagrać pliki o objętości 3.5GB nie chce się nagrać. Nagrywam DeepBurnerem i wyskakuje mi taki błąd: WRITE ERROR [HARDWARE ERROR (TRACKING SERVO FAILURE)]. Nie wiem skąd to się wzięło, wcześniej wszystko dobrze mi się nagrywało tylko teraz mi takie coś wyskakuje. Próbowałem z kilkoma płytami ale nie chce działa. Czy to wina nagrywarki? Ma już z 6 lat.

Dodam że nagrywarka to (dane z Everesta): HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakiś inny program, na przykład ImgBurn, albo Ashampoo burning studio 2010. I jeszcze jedno: jakiego masz Windowsa?

@DOWN - ach, myślałem, że masz Vistę/7, bo wtedy można by jeszcze spróbować z manualnym wypaleniem plików. Spróbuj zassać wyżej wymienione programy i sprawdź, czy na nich da się wypalać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może napęd nie ma danych o tej płycie w firmware. Sprawdź, czy nie ma w necie aktualizacji firmware dla tego modelu. Jeśli są, to można spróbować je wgrać i zobaczyć, czy wtedy pójdzie. Jeśli nie ma, lub jeśli nie pójdzie, to możesz spróbować ustawić jakąś małą prędkość nagrywania i zobaczyć wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raz nagrał a i wcześniej nie miał problemów. Ale spróbuje.

EDIT: Znalazłem aktualizację firmware. Rozpocząłem nagrywanie i narazie nagrywa, ale czy skutecznie to się okaże.

EDIT2: Część się nagrało ale część plików nadal się nie chce nagrać. Ale te pliki już w ostateczności przeboleję. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...