Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klapiak128

Rozwiązany: Padnięty gf 8800gt

Polecane posty

Zasilacz choć nie należy do najgorszych to na obecne czasy nie jest już wart polecenia, bo można za tę samą kasę dostać coś lepszego. To już druga grafa? Jak masz miernik to możesz zmierzyć napięcia podawane przez zasilacz. Jeśli będą mocno odbiegały od norm to czeka Cię wymiana zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC na pewno złym zasilaczem nie jest ale coś z nim mogło się stać. I to właśnie, ze seria kart 8xxx ostatnimi czasami padają jak muchy. Ciężko jest powiedzieć na 100% czy to grafa sam z siebie czy zasilacz szwankuje i ją uszkodził. Choć bardziej jestem za tym, że grafę dopadła starość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to by wskazywało na zasilacz, bo nie wierzę, że tak szybko druga grafa się zepsuła od tak sobie. Lepiej sprawdź napięcia zasilacza. Dopuszczalne normy to -+5% ale jak już zasilacz podaje 5% mniej lub więcej to może oznaczać, ze coś może być nie tak. Zwłaszcza w Twoim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiki z serii 8xxx padają głównie w przypadku, gdy są dużo i długo użytkowane. A jak jeszcze broń Boże podkręcisz, to będzie dosłowne palenisko w komputerze :D Wiem, bo mam taką samą, tylko z końcówką GTS i także mi padła prawie rok temu.

Ale i tak ten Twój kolega wyjdzie na plus, ponieważ jeśli ma na nią gwarancję, to z pewnością dostanie jakąś nowszą grafikę, bo "ósemek" już dawno nie robią, a i zapasy w magazynach się już także skończyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha w tym mogę się pochwalić:D

Ja kupując używki 8800 GT które miałem 4 modele(2xzotac,1 evga, 1 gainvard)

I powiem jedno....

1 gainvard mi padł po 2 tyg:D ale miałem wtedy zasilacz qultec 520W i na luzie dawał radę.

Potem zmieniłem zasilacz i obudowę aby był lepszy przekaz chłodzenia i ku mojemu zdziwieniu 3 karty wymieniłem w ciągu 2 tyg;D

1 zotac padł mi po 2 dniu:D

A drugi zostac padł mi po 5 dniach:D(rekord zotaca)

A i evga padł mi po 4 dniach:D

I na koniec oddałem, i zwrot kasy miałem z tego efektu..

Co powiem w skrócie...

Paść ten model mógł głównie z artefaktów które te karty sypią jak śnieg na ekranie...

Więc kolego, jedyną sprawą jaką może on zrobić to albo zrobić z niej grzankę na 8.30 min wtedy się tego pozbędzie(miałem na myśli włożyć do piekarnika)

Bądź oddać do serwisu, a przy lepszych wiatrach w kosz walnąć;P

Ale szczerze nie mam już dobrego zdania o tych modelach..

A mało za nią zapłaciłem...

Więc i ja tobie i twojemu koledze radzę wymienić na lepszy model:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...