Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pierre

Rozwiązany: Czy ten zasilacz to bomba

Polecane posty

Właśnie miałem telefon z serwisu, gdzie zostawiłem 2 letni zasilacz BeQuiet 750W. Niestety okazało się, że jeden kondensator jest spuchnięty i trzeba zamówić nowy. Zapytałem się o zasilacz Seasonic, bo widzę, że cieszą się uznaniem na tym forum, natomiast pan sprzedawca powiedział, że nie kojarzy tej marki Oo. Ok, mówię, to co wy polecacie. No i główny serwisant sklepu polecił Tacens 720W z odpinanymi kablami. Tacens jakoś mi się źle mi się skojarzył (chyba z Tracerem), co sądzicie o tej marce zasilacza ogólnie? Tej samej klasy co BeQuiet czy Seasonic czy Fortron?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacens stoi niżej od Fortrona czy Seasonica. Firma dobra, ale bez rewelacji (klasa średnia). Panu sprzedawcy przydałby się skrócony kurs znajomości zasilaczy. Nieznajomość jednej z czołowych marek na rynku nie jest powodem do dumy.

Co do zasilacza - napisz lepiej jaki masz komputer, to wtedy dobierzemy coś odpowiedniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy po prostu próbują nie znającym się, choć znającym także wcisnąć zasilacze, które nie schodzą z półek, bo są złej albo ledwie średniej jakości. Ile masz kasy i podaj konfig kompa?

@Up Byłeś szybszy ale o 10:12 jeszcze mi się nie wyświetlił Twój post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kiepski wybór, ale w końcu to Twój wybór. Naprawdę, najlepiej byłoby, gdybyś podał jeszcze model CPU i resztę sprzętu, czy podkręcasz cokolwiek, lub planujesz w przyszłości? Lepiej chyba kupić coś porządnego, niż tylko zasilacz, który określany jest mianem "może być, ale...".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dokładnej konfiguracji niewiele poradzimy. I nie będziemy w ciemno polecać zasilaczy 700-800W. Widziałem już takie przypadki, gdzie człowiek chciał 700-800W pod konfigurację, która 500W nie wyciąga w największym stresie.

Zatem przedstaw nam konfigurację swojego kompa, to wtedy doradzimy coś dobrego zarówno pod względem jakości jak i mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...