Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yaroos

HD4650 AGP

Polecane posty

Witam.

Jest to mój pierwszy post na forum i od razu problem...

A więc przejdźmy do rzeczy.

Dzisiaj, dokonałem zakupu karty graficznej GIGABITE HD4650 na agp (niestety na nowy PC dopiero zbieram, a stara karta mi się spaliła). Z bananem na twarzy podpinam karte do slotu, wpinam molexa od zasilacza i uruchamiam komputer.

I oto tutaj jest mój problem...

Monitor nie chce się uruchomić, wszystko działa ze zintegrowaną grafiką, z grafiką pożyczoną od kolegi (GF FX5500), ale z moją nie chce. TEORETYCZNIE, komputer powinien się uruchomić ponieważ mój komputer spełnia wymagania karty:

Mój PC

Płyta główna: ASROCK P4i65GV

Procesor: Inel Penium IV 3,2 GHz

RAM: 2 GB

Zasilacz: CHIEFTEC (model: GPS-450AA-101 A)

System: Windows XP HE (SP3)

Wymagania Karty:

Procesor: Inel Penium IV/Core 2

RAM: 1 GB

Zasilacz: 400W

System: Windows XP (SP2)

Proszę o pomoc

@edit model zasilacza zmieniony na dokładny:

CHIEFTEC (model: GPS-450AA-101 A)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASROCK P4i65GV nie ma złącza AGP tylko AGI (ciekawe po co to AsRock wymyślił swoją drogą), które obsługuje karty AGP do Radeon'a 9250 i GeForce'a 7800GS, tutaj pełna lista: LINK. Mam tą płytę w drugim komputerze, ten sam problem przy podpinaniu czegoś lepszego. A poza tematem, ta karta ma bardzo słabą wydajność w porównaniu ze starszymi kartami pod AGP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie ma tam również GF FX5500, który na agp jest i który mi działa normalnie.

Tą stronę też przeglądałem zanim kupiłem kartę, a zdecydowałem się na zakup tylko dla tego, że skoro ten FX5500 mi działał a na liście go nie ma, więc i to powinno działać.

A co do wydajności, to czytałem również, że dobrze sprawdza się w filmach (tj. w jakości odtwarzania filmów), a dobry filmik zawsze lubię sobie obejrzeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro więc w w płycie główniej tkwi problem, (teoretycznie), to czym mógłbym prosić was was o jakąś radę na jaki model miałbym ją zmieniać? Chodzi mi tylko o model AGP, nie chce propozycji typu "Po co ci taka płyta/karta, uzbieraj na nowy PC lepiej"

Tak, zbieram, ale chce żeby był to dobry komputer, nie za 500-1200 zł tylko mniej więcej 2500-3000 PLNów.

Chyba, żeby nie zakładać niczego z góry, więc poczekam na więcej odpowiedzi użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASROCK P4i65G (bez V), jeżeli koniecznie musi być nie używana. ram.net.pl - AsRock P4i65G, jest prawie identyczna tyle że z normalnym złączem AGP. Sam używam i polecam do starego komputera. Chociaż dzisiaj na twoim miejscu wolałbym jednak oddać tą kartę i kupić coś za 100zł~, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na nowy komputer, sam tego nie zrobiłem bo nowego komputera nie mam w planach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany to sobie właśnie szukałem i znalazłem, tylko nie wiem jeszcze czy będzie odpowiadać mojemu komputerkowi. Zastanawiam się nad (TYM/TYM) modelem płyty głównej, ma on niby możliwość dodania większej liczby pamięci (którą mam na zbyciu) jednak nie sprawdzałem jeszcze modeli kart graficznych działających z tym modelem.

Hmmm... nie chcę za bardzo oddawać tej karty bo zdążyłem się do niej przywiązać :tongue: a zmiana komputera nastąpi może dopiero po wakacjach (przeprowadzka zabiera strasznie dużo kasy :cool: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma normalne złącze AGP więc wszystkie karty AGP powinny działać. Masz procesor obsługujący HT? Jeżeli tak to warto by sprawdzić czy ta płyta to obsługuje, bo zauważalnie zwiększa wydajność.

EDIT1: Płyta obsługuje HT.

EDIT2:

Zastanawiam się nad (TYM/TYM) modelem płyty głównej

Płyty które podałeś są takie same.

EDIT3: Myślę że to byłaby lepsza opcja: ASUS P4SD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximum Memory Supported: 4GB (4 x 512MB) unbuffered (HP and Compaq recommend 2GB)

nie wiem czy moja pamięć będzie się do tego nadawać, bo ja mam 2x 1GB (+ w zapasie 2x512MB)

Czy nie będzie to stwarzać żadnych przeszkód?

@edit: Nie widzę tam nic o DDR2? Czy to możliwe, że wchodzą tam jeszcze 1-ki?

@edit2: A jeszcze się spytam, jakie to ma łącze SATA? 1 czy 2? w moim przypadku wolałbym, żeby były to dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximum Memory Supported: 4GB (4 x 512MB) unbuffered (HP and Compaq recommend 2GB)

nie wiem czy moja pamięć będzie się do tego nadawać, bo ja mam 2x 1GB (+ w zapasie 2x512MB)

Czy nie będzie to stwarzać żadnych przeszkód?

Nie zauważyłem tego, instrukcja od tej płyty mówi to samo, więc lepiej nie ryzykować.

@edit: Nie widzę tam nic o DDR2? Czy to możliwe, że wchodzą tam jeszcze 1-ki?

Dlaczego ma to być nie możliwe? To dość stara płyta, poza tym ty też masz DDR1.

@edit2: A jeszcze się spytam, jakie to ma łącze SATA? 1 czy 2? w moim przypadku wolałbym, żeby były to dwójki.

Raczej nie ma płyt z nowszym SATA. AGP, DDR1 i s478. Ale dyski SATA2 działają na płytach z SATA1.

Te dwa modele wyglądają dobrze: ASUS P4P800-VM S(do 4GB RAM 4x1GB) i FOXCONN 865M01(do 2GB RAM 2x1GB), więcej niż 2GB pamięci przy tym zestawie nie robi praktycznie żadnej różnicy, a płyta będzie tańsza. Ten Fujitsu Siemens, który podałeś też powinien być dobry, ale osobiście jakoś nie ufam Fujitsu w kwestii płyt głównych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również nad tymi modelami

SOLTEK SL-848P-L

INTEL D865GLC S478 PRESCOTT

obie mają więcej slotów na pamięć.

Bardziej podoba mi się ta druga opcja. Co o tym, sądzisz? Rozmawiałem już ze sprzedawcą i niby powinna pasować do mojego Pieca.

Po dokładniejszym wglądzie mojego PC (za pomocą AIDY) widzę, że mam DDR 1 (typ pamięci: DDR SDRAM), co było dla mnie jednak sporym zaskoczeniem, skoro kupowałem kości ramu pod DDR 2-ki (albo przynajmniej mi się tak wydawało :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy płyty: ASUS, FOXCONN i INTEL są praktycznie identyczne, poza tym że FOXCONN ma 2 sloty pamięci, ale tak jak mówiłem więcej niż 2GB i tak nie będzie zauważalne w tym zestawie. Jeżeli zależy Ci na tej pamięci to ASUS lub INTEL, jeżeli nie to FOXCONN (w tej samej cenie co INTEL ma gwarancję na miesiąc, a nie 7 dni). Przy Intel'u sprawdź czy twój Pentium to Prescott ("Obsługuje prawie wszystkie procesory Intel na to gniazdo, włącznie z rdzeniami Prescott na szynie 800 MHz." cytat z tej aukcji na Allegro), powinien obsługiwać też inne wersje, ale tak dla pewności warto sprawdzić. O ile dobrze pamiętam możesz to sprawdzić AIDĄ (Płyta Główna > Procesor > Nazwa Kodowa) lub programem CPU-Z, zakładka CPU > Code Name.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...