Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Norticus

Problem z grafiką

Polecane posty

Witam!

Mam problem z grafiką (karta Sapphire ATI Radeon HD5870).

Otóż na ekranie pojawia się mnóstwo kropek, w różnych konfiguracjach, czasami migają, czasami świecą bez przerwy, ich największe natężenie jest na pasku zadań.

Początkowo problem pojawiał się tylko po wyłączeniu gry (w samej grze wszystko było w porządku), teraz występuje ciągle, ale nadal tylko w samym windowsie, w grach i innych pełnoekranowych aplikacjach kropek nie zaobserwowałem.

Temperatury zmierzone w programie GPU-Z nie przekraczają żadnych sensownych wartości (nawet po długiej sesji w Gothic 3).

Próbowałem przeinstalowania sterowników, postawiłem też system na nowo, niestety bez rezultatów.

Karta nie była podkręcana.

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-X58A-UD3R

Procesor: Intel Core i7 930 2.8 GHz

Chłodzenie: Zalman CNPS10X PERFORMA

Pamięć: OCZ DDR3 Triple Channel 3x2048MB 1600MHz CL8.0 BOX Gold Edition Low Voltage

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 600W Modular

System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit

Chciałem zrobić screena, ale okazało się, że jest on całkowicie "czysty", bez zakłamań.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź grafę i monitor na innym kompie ale każde osobno. podepnij kabel od monitora do innego gniazda na grafie. Zasilacza nie można się czepić ale mógł się zdarzyć przypadek, że podaje złe napięcia. W końcu to tylko urządzenie. Sprawdź za pomocą miernika napięcia. A jak w grasz 2D jest z tymi artefaktami. A od kiedy masz kropki i czy występują w coraz większych ilościach? W winie zwiększ obroty wentyla na grafie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem inny monitor i kropki były nadal, więc to na pewno nie to.

Kropki występują już od jakiegoś czasu i rzeczywiście jest ich coraz więcej.

Kabel (a nawet kable) sprawdzałem na obu gniazdach.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia grafiki na innym kompie.

Co do napięć, to nie wiem, muszę kupić miernik, w domu niestety nie mam.

Dołączam zdjęcie, żeby pokazać, jak to mniej więcej wygląda.

post-21183-1294826988_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz możliwość to sprawdź inną grafę na aktualnym kompie. Jakąkolwiek, aby tylko pasowała i była sprawna. Pewnie pamięć na grafie jest uszkodzona. Odepnij i wsadź jeszcze raz grafę, a kable zasilające ponownie włóż. A sprawdź ją jeszcze w aplikacji 2D, np. jakiejś grze 2D, która jest pełnoekranowa. A drugi port pci-e x16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełnoekranowych aplikacjach 2D - 0 problemów.

Umieszczenie karty w innym slocie nie pomogło.

Sprawdziłem na komputerze inną kartę - NVIDIA GeForce 8500 GT, działała bez problemów, żadnych kropek. Niestety nie jest to miarodajny test, bo karta jest dużo słabsza, nie wymaga nawet dodatkowego zasilania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jak zobaczyć to zobacz swoją grafę na innym kompie, do którego możesz ją wsadzić. Oczywiście także musi być zasilacz z dodatkowym zasilaniem. Myślałem, że to może coś nie tak z winem ale uwierzyć nie mogę w to uwierzyć. Po włożeniu 8500GT jednak wina systemu nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym komputerze (za słaby zasilacz).

Czyli mam założyć, że to jednak karta i to ją odesłać na gwarancję?

Czy jednak mimo wszystko zaopatrzyć się w miernik i zmierzyć napięcia w zasilaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się chce to możesz przełożyć zasilacz do tego drugiego. Ale to jest uszkodzona pamięć na grafie prawdopodobnie. A jeśli masz gwarancję to wysyłaj do serwisu. Uszkodzeń z Twojej strony nie miała:kopnięcia, uderzenia? jeśli miała to nie mów tego w serwisie. Zasilacz jest wysokiej klasy, więc mało prawdopodobne, ze mógł uszkodzić grafę ale decyzja już należy do Ciebie czy będziesz sprawdzał napięcia czy będziesz odsyłał grafę do serwisu.

Nie ma za co;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...