Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adamz675

Windows 7 ustawienia

Polecane posty

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten temat. Ale tak mam takie pytania:

1. Jak w windows 7 ustawić aby we wszystkich folderach można było ustawić aby poszczególne foldery miały kształt ikon lub kafelków. Denerwuje mnie ta lista. Za każdym razem muszę zmieniać na ikony lub kafelki. Jest na to sposób ?

2. Jak ustawić aby "wszystkie programy" w menu start rozwijały się w bok tak jak w XP a nie takie małe i w śrogku menu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wygląda pod 7 ale pewnie tak samo, jak pod Vistą :).

1. Wejdź w dowolny folder, ustaw sobie taki widok, jak Ci pasuje i kliknij Narzędzia -> Opcje folderów... -> zakładka Widok -> kliknij na Zastosuj do folderów -> OK.

2. PPM (prawy przycisk myszy :)) na przycisku Start -> Właściwości -> zakładka Menu Start -> zaznacz Klasyczne menu Start -> OK. Jeśli chodziło Ci o wygląd z tematu Luna (ten, który jest ustawiany domyślnie po instalacji XP), to w standardowo Viście jest niedostępny, zapewne tak samo jest pod 7. W takim przypadku może pomóc jedynie "zabawa" z zewnętrznymi programami w stylu WindowsBlinds.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ustawienia dla danego folderu powinny się automatycznie zapisywać, po zmianie widoku.

2. Oficjalnie no można tego z mienić bo i po co? Takie menu jest wygodniejsze - to kwestia przyzwyczajenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem nie ma globalnego ustawienia dla folderów, jeśli chodzi o ikony. Z "opcji folderów" można najwyżej wprowadzać typowo systemowe ustawienia natomiast widok ustala się z poziomu każdego folderu. Za maksymalnie tydzień problem sam zniknie, zobaczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...